ŁKS włącza się do rywalizacji o ePuchar Polski!

Esport Widzew (fot. domena publiczna)

Reklama

Czas < 1 min czytania

ŁKS powalczy o ePuchar Polski. Rywalizacja w turnieju organizowanym przez PZPN rozpocznie się już 4 stycznia.

ePuchar Polski to nowa inicjatywa PZPN-u skierowana do wszystkich polskich klubów piłkarskich (także tych z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera). Rywalizacja toczy się równolegle z wykorzystaniem gier FIFA oraz Pro Evolution Soccer. Turniej został podzielony na dwa etapy – regionalny, który trwał do 20 grudnia, a skierowany był do klubów z niższych lig (od czwartej w dół) oraz centralny. Do gry w tym drugim uprawnieni są zwycięzcy etapu regionalnego, a także reprezentanci klubów trzeciej ligi, drugiej ligi, Fortuna 1 Ligi oraz PKO BP Ekstraklasy.

Reklama

ŁKS w przeciwieństwie do prężnie działającego na tym polu rywala z al. Piłsudskiego wciąż nie posiada sekcji e-sportowej, a zatem aby wystartować w rozgrywkach musiał nawiązać współpracę z innym zespołem. Z taką propozycją zwrócono się do zaprzyjaźnionego z ŁKS-em Zawiszy Bydgoszcz, gdzie już rok temu e-sportowcy zostali włączeni w klubowe struktury. Przez ten czas zawodnicy Zawiszy zdążyli wystartować m.in. w międzynarodowych rozgrywkach European Premier, a nawet w… Pucharze Niemiec. Ich ostatnim sukcesem jest zaś awans do prestiżowej 1. Ligi EPL. W regionalnym ePucharze Polski e-sportowcy z Bydgoszczy odpadli jednak odpowiednio z Amatorem Kiełpino (FIFA) i Potokiem Pszczółki (PES).

Teraz bydgoszczanie powrócą do rywalizacji, tym razem broniąc biało-czerwono-białych barw. ŁKS reprezentować będą dwa bydgoskie duety: Mirosław Szyszka i Artur Polasik [PES 21] oraz Adrian „Tsubasa” Bąk i Aleksander „Quiwo” Pućka [FIFA]. Centralny etap ePucharu Polski rozpocznie się już 4 stycznia. Finały przewidziano na ostatni weekend miesiąca. Prestiżowa stawka rywalizacji jest wysoka. Zwycięzcy turnieju zostaną bowiem zaproszeni do zamkniętych kwalifikacji, w których powalczą o prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy UEFA eEuro 2021 oraz Mistrzostwach Świata FIFA eNations Cup.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz