Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS wygrał pierwszy sparing

Czas 2 min czytania
ŁKS wygrał pierwszy sparing
Reklama

Piłkarze ŁKS-u, wygrali pierwszy letni sparing. Jakie wnioski można wyciągnąć z tego meczu?

Reklama

W pierwszej połowie Kibu Vicuna wystawił dosyć ciekawy skład. Na lewej obronie zagrał Oskar Koprowski, który w rezerwach grywał na tej pozycji sporadycznie. Częściej występował na środku obrony, lub jako defensywny pomocnik. Być może jest szykowany na zmiennika Adriana Klimczaka. Adam Marciniak, pierwszą połowę grał w parze z nowym stoperem ŁKS-u Nacho Monsalve, więc można domyślać się, że na stałe został przestawiony na środek obrony.

Zadebiutowali też: Marek Kozioł, Stipe Jurić, Bartosz Szeliga i Javi Moreno. Ten ostatni zdobył gola na 1:0. We wczorajszym filmie z treningów ŁKS-u, skrzydłowy również popisał się dużej urody bramką. Być może Kibu Vicuna będzie w stanie odblokować Hiszpana, który zeszły sezon skończył bez bramki i asysty.

Reklama

Na drugą połowę wyszedł mocno eksperymentalny skład. Na lewym skrzydle zagrał Kelechukwu Ebenzer Ibre-Torti. Na prawej obronie Szeligę, zmienił Bąkowicz, młodzieżowiec ŁKS-u, który zdążył już zadebiutować w pierwszej drużynie podczas meczu z GKS-em Tychy. Po raz pierwszy od roku biało-czerwono-białą koszulkę założył Guima. Ciekawe, czy Portugalczyk znowu zostanie wypożyczony, bo wydaje się, że przy problemach ŁKS-u z pomocnikami na pozycję „osiem” byłby idealnym wyborem. Juricia zmienił Piotr Janczukowicz. Pozyskany zimą napastnik ustalił wynik meczu na 2:0. Od 68. minuty spotkania na boisku przebywał nowy młodzieżowiec ŁKS-u, Jan Kuźma. Prawdopodobnie władze klubu chcą żeby walczył o pierwszy skład, ale na ten moment jest czwartym wyborem, po Piotrze Gryszkiewiczu, Dawidzie Arndtcie i Mateuszu Bąkowiczu. ŁKS wygrał z ekstraklasowiczem, ale pierwszy sparing tak naprawdę nic nie znaczy, efekty pracy wykonanej na obozie w Woli Chorzelowskiej zobaczymy dopiero w lidze.

ŁKS – Stal Mielec 2:0

Reklama

ŁKS pierwsza połowa: Kozioł – Koprowski, Marciniak, Monslave, Szeliga, Tosik, Dominguez, Rygaard, Gryszkiewicz, Jurić, Moreno

ŁKS druga połowa: Arndt – Klimczak, Sobociński, Dąbrowski, Bąkowicz, Rozawandowicz (68. minuta Kuźma), Trąbka, Guima, Kelechukwu, Janczukowicz, Pirulo

Fot: ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama