Reklama
Reklama

Łódzcy unihokeiści przed piekielnie trudnym zadaniem

Czas < 1 min czytania
Łódzcy unihokeiści przed piekielnie trudnym zadaniem

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

Po blisko miesięcznej przerwie związanej z okresem świąteczno-noworocznym do gry wracają unihokeiści AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź. W najbliższą niedzielę zagrają na wyjeździe z SKS Olimpią Łochów.

Reklama

O najbliższym rywalu

Olimpia to wicelider rozgrywek, który ustępuje w stawce tylko aktualnemu mistrzowi Polski – UKS Bankówce Zielonka.  W poprzednim meczu pomiędzy drużynami z  Łodzi i Łochowa padł wynik 5:9 na korzyść ówczesnych gości, którzy zdecydowanym faworytem będą również tym razem. W zespole z województwa mazowieckiego występuje trzech reprezentantów Polski: Kacper i Michał Skura oraz Sebastian Sternicki. Rywale słyną z dobrego szkolenia dzieci i młodzieży, która coraz śmielej wchodzi do seniorskiego unihokeja. Zawodnicy z Łochowa są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i dysponują niezłym przygotowaniem motorycznym. W październikowym meczu domowym przeciwko Szarotce Nowy Targ udowodnili, że potrafią grać do końca. Mimo bardzo niekorzystnej sytuacji na boisku i prowadzenia przeciwnika 7:1, odwrócili losy spotkania i finalnie wygrali je 9:8.

Reklama

Z obozu Łodzian

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej. Złożyło się na to wiele czynników, takich jak między innymi kontuzje, choroby oraz oczywiście konsekwencje pandemii koronawirusa. Zmusiło to drużynę do zmiany celów, które założone zostały jeszcze przed startem rozgrywek. Wówczas planowano walkę o wejście do pierwszej czwórki. Teraz zespół musi skupić się jednak na utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej, a zajmuje obecnie przedostatnią pozycję w Ekstralidze, więc czeka go trudna druga część sezonu. Łodzianie wyprzedzają jedynie Lokomotiv Czerwieńsk, ale dwie sklasyfikowane wyżej drużyny mają na koncie tyle samo punktów, co oni. Dlatego walka o pozostanie w elicie trwać będzie do samego końca.

Reklama

SKS Olimpia Łochów – AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / niedziela 16 stycznia 2022 r., godz. 14:00

Reklama

Transmisja wideo z tego meczu dostępna będzie na profilu łódzkiego klubu na Facebooku (SPRAWDŹ).

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama