Reklama
Reklama
Reklama

Łódzcy unihokeiści stanęli na wysokości zadania

Czas 2 min czytania
Łódzcy unihokeiści stanęli na wysokości zadania

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź w jednym z najważniejszych meczów sezonu pokonał KS Górali Nowy Targ 7:2 i jest o krok od utrzymania w Ekstralidze Unihokeja.

Reklama

Pełna kontrola gospodarzy

Łodzianie szybko przejęli inicjatywę i już po czterech minutach gry mogli cieszyć się z pierwszego gola, autorstwa Kacpra Tyczkowskiego, a po dziesięciu z prowadzenia 2:0. Rywale przed końcem tercji odpowiedzieli jednym trafieniem, ale w drugiej części gry nie byli w stanie dotrzymać kroku rozpędzonym gospodarzom, którzy zdobyli trzy kolejne gole.

Zespół AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź dobrze rozpoczął również trzecią tercję, od szybkiego szóstego trafienia, potwierdzając, że mecz ma już w pełni pod kontrolą. Dopiero dwie minuty przed końcem spotkania Górale zdobyli swoją drugą tego dnia bramkę, ale kilka sekund przed końcem dobił ich Mateusz Kołodziejski, ustalając wynik meczu na 7:2.

Reklama

Zamurowana bramka łodzian

Ważne zwycięstwo i bezcenne trzy punkty to jednak zasługa nie tylko bardzo dobrej skuteczności łodzian, ale również świetnej dyspozycji bramkarza Akademików Patryka Przybylskiego. Wybrany najlepszym zawodnikiem gospodarzy golkiper wybronił 28 z 29 strzałów rywali, popisując się znakomitą skutecznością na poziomie 97 procent. Swoje dołożyli również kibice, którzy w tej wyjątkowo ważnej batalii licznie i żywiołowo wspierali swoich ulubieńców.

O krok od spełnienia

Dzięki sobotniej wygranej drużyna AZS PŁ UMED Cochise Burger umocniła się na piątym miejscu w tabeli i jest o krok od utrzymania w unihokejowej elicie. Ekipa z Łodzi ma pięć punktów przewagi na zajmującym siódme (zmuszające do gry w barażach) miejsce zespołem JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. Klub z Trójmiasta ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania, podczas gdy „Cochisów” czekają jeszcze trzy ligowe występy. Co ciekawe, dojedzie jeszcze do bezpośredniego starcia między tymi zespołami – w ostatni weekend lutego w Łodzi.

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź – KS Górale Nowy Targ 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Bramki dla AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź: Robert Krawczyk (x2), Mateusz Kołodziejski (x2), Kacper Tyczkowski, Dawid Studziński, Jakub Jarosz.

Reklama

Skład AZ PŁ UMED Cochise Burger Łódź: Patryk Przybylski, Szymon Malicki, Karol Ankutowicz, Kacper Opas – Jan Dyśko, Łukasz Wroński, Robert Krawczyk, Dawid Studziński, Mateusz Kołodziejski, Michał Kozłowski, Dawid Benkes, Kacper Tyczkowski, Konstanty Michna, Przemysław Lichota, Rafał Fijałkowski, Jakub Jarosz, Marcin Hubicki

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama