Reklama
Reklama

Łódzka Liga Unihokeja już gra

Czas < 1 min czytania
Łódzka Liga Unihokeja już gra

Łódzka Liga Unihokeja / fot. materiały prasowe organizatora

W minioną niedzielę rozegrana została pierwsza tura rywalizacji w ramach Łódzkiej Ligi Unihokeja organizowanej przez Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja. W zawodach udział wzięło łącznie 10 zespołów.

Reklama

Łódzka Liga Unihokeja rozgrywana jest w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (rocznik 2011 i młodsi) oraz młodzicy (2009 i młodsi).  W miniony weekend do rywalizacji w grupie pierwszej przystąpiły 4 zespoły, zaś w drugiej 6.  Najlepsi w obu kategoriach okazali się zawodnicy reprezentujący zespół SP Góra Św. Małgorzaty, choć o zwycięzcy kategorii starszej decydował bezpośredni mecz pomiędzy wspomnianą Górą Św. Małgorzaty a UKS-em Dziewiątką Sieradz. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych wynikiem 4:3. Również o najniższym miejscu podium decydował mecz bezpośredni, w którym UKS Nowa Łódź I pokonała 6:4 UKS Dziewiątkę Sieradz II.

Klasyfikacja końcowa kategorii dzieci:

Reklama
Miejsce Zespół Ilość punktów
I SP Góra Św. Małgorzaty 9
II UKS Dziewiątka Sieradz 6
III UKS Nowa Łódź 3
IV UKS Trolik Opole 0

Klasyfikacja końcowa kategorii młodzików:

Miejsce Zespół Ilość punktów
I SP Góra Św. Małgorzaty 12*
II UKS Dziewiątka Sieradz I 12*
III UKS Nowa Łódź I 9*
IV UKS Dziewiątka Sieradz II 9*
V UKS Trolik Opole 3
VI UKS Nowa Łódź II 0

* o klasyfikacji końcowej decydował bezpośredni mecz pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Reklama

Dla wielu zawodników był to pierwszy turniej w życiu i zapewne zapamiętają go na długo. W trakcie zawodów padały piękne bramki, ale zebrani w hali Anilana kibice mogli obejrzeć również wspaniałe parady bramkarskie. Organizatorzy turnieju podkreślają jednak, że nie bramki, zwycięstwa i puchary były tego dnia najważniejsze, a radość uczestników. Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja stawia na promocję unihokeja w województwie, a startująca liga unihokeja ma w tym pomóc. Drugi turniej Łódzkiej Ligi Unihokeja odbędzie się w grudniu, najprawdopodobniej w Sieradzu.

Reklama

Źródło: Informacja prasowa

Inne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama