Reklama
Reklama

ŁSTW Ocmer mistrzem Polski po raz dwudziesty!

Czas < 1 min czytania
ŁSTW Ocmer mistrzem Polski po raz dwudziesty!
Waterpoliści ŁSTW Ocmer pokonali 13:6 Box Logistics Waterpolo Poznań i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie mistrzostwo Polski. To już dwudziesty tytuł w historii klubu. ŁSTW jest od dziś najbardziej utytułowanym klubem waterpolowym w Polsce!

Drużyna ŁSTW przystępowała do meczu, który zdecydował o mistrzostwie Polski rozbita dwoma wyjazdowymi porażkami (7:12 z Łukosz WTS Polonią Bytom i 7:11 z AZS-em Uniwesytet Warszawski). Od początku wiele wskazywało na to, że również w starciu z ekipą z Poznania łódzkich waterpolistów czeka trudna przeprawa. Wynik otworzyli poznaniacy i do końca pierwszej kwarty kibice zgromadzeni w Zatoce Sportu PŁ oglądali walkę bramka za bramkę.

Reklama

Punkt zwrotny

Punktem zwrotnym niedzielnego meczu okazała się przerwa pomiędzy pierwszą a drugą kwartą. Na kolejną część spotkania łodzianie wyszli odmienieni. Wygrali 4:1 i po pierwszej połowie meczu zapewnili sobie pewne, trzybramkowe prowadzenie. Nie wypuścili go z rąk już do końca. Po trzeciej kwarcie zawodnicy Edwarda Kujawy zwiększyli dystans dzielący ich od rywali do pięciu bramek, a w ostatniej części spotkania zwyciężyli 4:2. Liderem łódzkiego zespołu był pochodzący z Serbii Stefan Tomicević, który zdobył aż siedem bramek.

ŁSTW przeszło do historii polskiego waterpolo!

W ostatniej kolejce Ekstraklasy waterpolo drużyna ŁSTW podejmie 21 maja AZS Uniwersytet Warszawski. Łodzianie już teraz są jednak pewni mistrzostwa Polski. To dla nich dwudziesty tytuł w klubowej historii, co czyni ich najbardziej utytułowanym klubem waterpolowym w Polsce.

Reklama

ŁSTW Ocmer – Box Logistics Waterpolo Poznań 13:6 (2:2; 4:1; 3:1; 4:2)

ŁSTW Ocmer: Jan Szabłowski – Grzegorz Knap, Konrad Czapczyński (1), Stefan Naćuk, Dominik Garbolewski (1), Aleksander Lisek, Piotr Michalski (3), Alan Rusewicz, Bartek Troczyński, Stefan Tomicević (7), Michał Diakonów (1), Kacper Zdziech, Marcel Sylwestrowicz

Reklama

Trenerzy: Edward Kujawa, Grzegorz Gruszecki

Reklama

Inne sporty

ŁSTW Ocmer PŁwaterpolo

Komentowanie zablokowane

Reklama