Reklama
Reklama
Reklama

Maciej Wolski na kolejne trzy lata w ŁKS-ie!

Czas 2 min czytania
Maciej Wolski na kolejne trzy lata w ŁKS-ie!

LODZ. 27.09.2020 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. LKS LODZ - SANDECJA NOWY SACZ N/Z MACIEJ WOLSKI, MILOSZ KALAHUR FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Za nami zaledwie 10 kolejek sezonu Fortuna 1 Ligi, ale przy al. Unii myślą już o kolejnych rozgrywkach. We wtorkowe popołudnie ŁKS poinformował o przedłużeniu umowy z Maciejem Wolskim. 23-letni piłkarz podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2023 roku.

Reklama

Pochodzący z Nowego Miasta Lubawskiego zawodnik reprezentował w swojej dotychczasowej karierze barwy m.in. juniorskich drużyn Jezioraka Iława i Stomilu Olsztyn, a także rezerw Lechii Gdańsk i rozgrywającego mecze w jego rodzinnym mieście Finishparkietu Drwęcy (dodajmy, że Wolski przywdziewał błękitne barwy w sezonie 2016/2017, w którym Drwęca rywalizowała z ŁKS-em o awans do drugiej ligi). Ostatnim klubem Wolskiego przed transferem na al. Unii była pierwszoligowa wówczas Olimpia Grudziądz.

Były zawodnik Drwęcy podpisał kontrakt z ŁKS-em w pierwszych dniach stycznia 2018 roku. Wolski szybko wywalczył sobie silną pozycję w kadrze ŁKS-u, którą utrzymuje do dziś – od czasu podpisania kontraktu rozegrał w biało-czerwonych barwach 80 oficjalnych meczów (14 w drugiej lidze, 35 w pierwszej lidze, 27 w PKO Ekstraklasie i 4 w Pucharze Polski), w których zdobył cztery gole i zaliczył cztery asysty. Wolski przychodził do ŁKS-u jako nominalny defensywny pomocnik, jednak oglądaliśmy go już także na skrzydle i – od meczu z Rakowem Częstochowa w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu – na prawej obronie. Ustawienie Wolskiego na tej pozycji było wówczas rozwiązaniem awaryjnym, jednak Wojciech Stawowy zdążył przyzwyczaić się do tego rozwiązania i w tym sezonie 23-latek był podstawowym prawym obrońcą ŁKS-u.

Reklama

-Bardzo mi zależało na tym, aby Maciek podpisał nową umowę, bo to uniwersalny zawodnik, który dobrze sprawdza się na różnych pozycjach. Posiadanie tak wszechstronnego piłkarza to dla trenera sama radość. Maciek jest w ŁKS-ie już dłuższy czas, więc jego pozostanie zapewnia nam potrzebną stabilizację. Na Maćka zawsze mogę liczyć i z nim na pokładzie z pewnością łatwiej będzie nam zrealizować nasz jasno określony cel, z myślą o którym konsekwentnie budujemy silny i perspektywiczny zespół – powiedział trener ŁKS-u po podpisaniu przez Wolskiego nowej umowy.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama