Reklama
Reklama
Reklama

Czterej ełkaesiaccy ozdrowieńcy powrócili do treningów!

Czas < 1 min czytania
Czterej ełkaesiaccy ozdrowieńcy powrócili do treningów!

Lodz. 04.05.2020 Pilka nozna. PKO Ekstraklasa. Pierwszy trening LKS Lodz po zawieszeniu rozgrywek. N/z Wojciech Stawowy Fot. Marian Zubrzycki/400mm.pl

Łódzki Klub Sportowy powoli wraca do treningów w pełnym składzie. Do drużyny Wojciecha Stawowego dołączyli już czterej zawodnicy, u których wcześniej potwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2. Dwaj pozostali mają pójść w ich ślady w najbliższych dniach.

Reklama

Dwaj pierwsi ozdrowieńcy rozpoczęli indywidualne treningi już w piątek. W weekend w ich ślady poszli kolejni dwaj piłkarze, a cała grupa dołączyła do reszty zespołu wraz z początkiem nowego tygodnia. Cała czwórka odbyła wcześniej izolację domową, otrzymała negatywny wynik powtórzonego testu na obecność koronawirusa, a także pomyślnie przeszła drobiazgowe konsultacje medyczne (echo serca, konsultacja z pulmonologiem, spirometria).

Już wkrótce ełkaesiacy mogą znów trenować w komplecie. W środę i czwartek powtórzone badania przejdą bowiem ostatni dwaj piłkarze z listy sześciu zarażonych wcześniej wirusem SARS-CoV-2. Jeśli dadzą one wynik negatywny, a obaj zawodnicy pomyślnie przejdą konsultacje medyczne nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby i oni w kolejnych dniach dołączyli do kolegów z zespołu.

Reklama

Treningi ŁKS-u do odwołania odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym i z zastosowaniem wprowadzonych przez klub dodatkowych środków ostrożności, które mają pomóc zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem w łódzkim zespole.

fot. Marian Zubrzycki (archiwalne, maj 2020)

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama