Reklama
Reklama
Reklama

Marek Saganowski trenerem Motoru Lublin! Wychowanek ŁKS-u rozpoczyna samodzielną karierę trenerską

Czas < 1 min czytania
Marek Saganowski trenerem Motoru Lublin! Wychowanek ŁKS-u rozpoczyna samodzielną karierę trenerską

Potwierdziły się plotki krążące od dłuższego czasu w środowisku – Marek Saganowski został nowym szkoleniowcem drugoligowego Motoru Lublin. Tym samym były asystent Czesława Michniewicza dołączył do związanych w przeszłości z Legią Michała Żewłakowa i Bogusława Leśnodorskiego, którzy zaangażowali się w projekt budowy silnego klubu w stolicy Lubelszczyzny.

Reklama

Ekipa Motoru Lublin będzie pierwszą seniorską drużyną prowadzoną samodzielnie przez Saganowskiego. W latach 2016-2018 wychowanek Rycerzy Wiosny był drugim trenerem zespołu rezerw Legii, w sezonie 2018/2019 objął ekipę występującą w Centralnej Lidze Juniorów, a w kwietniu ubiegłego roku został włączony do sztabu pierwszej drużyny. Pełnił w nim rolę asystenta najpierw Aleksandara Vukovicia, a później Czesława Michniewicza. 42-latek rozstał się z klubem ze stolicy pod koniec listopada.

-Chodziło o mój rozwój. Kilka miesięcy temu dostałem licencję UEFA Pro. Wiedziałem, że przyjdzie moment, w którym będę chciał zostać pierwszym trenerem. W Legii moja rola się zmieniła, a w Motorze dostałem ofertę samodzielnej pracy. Uznałem, że dla mojego rozwoju to będzie dobre rozwiązanie. Całe życie ciężko pracowałem na swoją reputację. Nie wyobrażam sobie, żeby moja drużyna nie walczyła, odstawiała nogę. W większości przypadków zespół na murawie jest odzwierciedleniem charakteru trenera – powiedział po podpisaniu kontraktu w rozmowie z klubowymi mediami.

Reklama

Były napastnik m.in. Southamtpon, Feyenoordu Rotterdam, Vitórii SC Guimarães i Hamburger SV podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2021/2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nowa drużyna Saganowskiego zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli II ligi ze stratą szesnastu punktów do prowadzącego GKS-u Katowice.

Fot. Motor Lublin

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama