Reklama
Reklama
Reklama

Mecze Polski i Ukrainy na stadionie ŁKS-u. Będzie rekord frekwencji?

Czas 3 min czytania
Mecze Polski i Ukrainy na stadionie ŁKS-u. Będzie rekord frekwencji?
Stadion ŁKS-u będzie areną zmagań reprezentacji Polski i Ukrainy. - Na dzień przed meczem Polska - Niemcy mamy sprzedane 11 tys. biletów więc jest szansa, że uda nam się pobić rekord jeżeli chodzi o mecze reprezentacji do lat 21 w naszym kraju i to będzie poziom nieosiągalny dla innych miast - powiedział Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN i prezes ŁZPN.

Stadion ŁKS-u w nadchodzącym tygodniu zamieni się w arenę zmagań drużyn narodowych. We wtorek reprezentacja Polski do lat 21 zagra na nim z rówieśnikami z Niemiec. W sobotę seniorska drużyna Ukrainy zmierzy się z Armenią, a we wtorek 14 czerwca z Irlandią. – Cieszę się, że wydarzenia o charakterze międzynarodowym odbędą się na świeżo oddanym stadionie miejskim w Łodzi. Serdecznie gratuluję i dziękuję organizatorom i pomysłodawcom. Już we wtorek młodzieżowa reprezentacja Polski zagra z Niemcami o punkty. Za kilka dni dwa spotkania reprezentacji Ukrainy, którą gorąco witamy i cieszymy się, że możemy wraz z nimi kibicować, mając świadomość jak wiele to znaczy, dla tych, którzy są w swojej ojczyźnie i walczą o wolność i bezpieczeństwo, nie tylko ich, ale i naszą. Serdecznie zapraszam wszystkich łodzian, ale nie tylko. Przyjeżdżajcie, kibicujcie obu drużynom. Stadion imienia Władysława Króla spełni swoje przeznaczenie i odbędą się na nim imprezy rangi międzynarodowej. – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Reklama

Switłana Horobowska, konsul Ukrainy w Łodzi zaprosiła swoich rodaków na mecze, a następnie podziękowała Polakom za gościnność. – Chcę podziękować za wszystko co robicie dla Ukraińców. W Łodzi znaleźli swój dom i schronienie. Ratują tu własne życia w ten straszny czas. Cieszę się, że możemy liczyć na Polaków. Życzę wam pokoju i mam nadzieję, że w naszych relacjach już zawsze będzie silna i szczera przyjaźń – powiedziała Horobowska.

Wielki futbol na stadionie ŁKS-u

Ukraińcy do Polski przylecą w czwartek 9 czerwca. Będą trenowali na stadionie Widzewa, a mecze rozegrają na stadionie ŁKS-u.

– Dla nas to ogromny zaszczyt, że możemy gościć reprezentację Ukrainy. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z rangi tego meczu i z całej otoczki z nim związanym. To będą spotkania, które będą interesowały nie tylko Polaków i Ukraińców, ale i całą Europę. W tej chwili słowo Ukraina to słowo klucz. Nazwa, która otwiera wszystkie drzwi. Gdy tylko pojawiła się możliwość zorganizowania tego meczu w Polsce, my jako Łódzki Związek Piłki Nożnej, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi od razu się zgłosiliśmy i jest nam bardzo miło, że będziemy gościli tak wspaniałych piłkarzy. Szkoda, że nie udało się awansować do finałów mistrzostw świata, bo byłoby to zwieńczenie wszystkiego co reprezentacja Ukrainy robi dla całego narodu ukraińskiego. Mam nadzieję, że ten mecz będzie wyrazem solidarności od nas Polaków. Jestem przekonany, że stadion podczas meczów z Irlandią i Armenią wypełni się po brzegi i będzie to gest jedności naszych narodów. Mam nadzieję, że to co działo się przez ostatnie 100 dni pokazało, że możecie liczyć na Polskę. – powiedział Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN i wiceprezes PZPN.

Reklama

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jeżeli Łódź spisze się w roli organizatora, to bardzo możliwe, że jeżeli wojna nie zakończy się do sierpnia, dwie z ukraińskich drużyn, które zakwalifikowały się do europejskich pucharów, bądź ich eliminacji swoje mecze domowe będą rozgrywały w naszym mieście.

Rekordowa frekwencja na stadionie ŁKS-u

Wejściówki na mecze Polski i Ukrainy sprzedają się bardzo dobrze. Prezes ŁZPN, wierzy, że łódzki stadion ustanowi nowy rekord Polski. – Na dzień przed meczem Polska – Niemcy mamy sprzedane 11 tys. biletów więc jest szansa, że uda nam się pobić rekord jeżeli chodzi o mecze reprezentacji do lat 21 w naszym kraju i to będzie poziom nieosiągalny dla innych miast. Na spotkanie Ukraina – Armenia sprzedaliśmy już siedem tysięcy, na Ukraina – Irlandia ponad cztery. We wtorek uruchamiamy punkty kasowe, żeby ułatwić obywatelom Ukrainy kupno biletów i wydaje mi się, że to będzie droga, którą w pełni wykorzystają. Dziękuję, że możemy organizować ten mecz, spodziewamy się fantastycznych widowisk – powiedział Kaźmierczak.

Harmonogram pracy punktu kasowego przy al. Unii Lubelskiej 2:

7 czerwca – godz. 12.00 – 19.00 (2 stanowiska),
8 czerwca – godz. 14.00 – 20.00 (2 stanowiska),
9 czerwca – godz. 14.00 – 20.00 (2 stanowiska),
10 czerwca – godz. 14.00 – 20.00 (2 stanowiska),
11 czerwca – godz. 10.00 – 16.00 (3 stanowiska),
13 czerwca – godz. 14.00 – 20.00 (2 stanowiska),
14 czerwca – godz. 15.00 – 21.00 (3 stanowiska).

Sprzedaż internetowa jest prowadzona za pośrednictwem portalu laczynaspilka.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódźreprezentacja PolskiReprezentacja UkrainyStadion Króla

Dodaj komentarz

Reklama