Reklama
Reklama

World Series IJSBA. Światowa seria skuterów wodnych w Warcie

Czas 2 min czytania
World Series IJSBA. Światowa seria skuterów wodnych w Warcie

Prima Jet Łódź wraz z gminą Warta, kolejny raz zorganizuje World Series IJSBA. To jedna z rund mistrzostw świata.

Reklama

Kolejny raz mistrzostwa świata w skuterach wodnych rozegrane zostaną w województwie łódzkim. Organizatorem zawodów będzie Prima Jet Łódź i gmina Warta.

– Jestem zaszczycona, że kolejny raz z rzędu wraz z Gminą Warta Burmistrzem p. Krystianem Kroguleckim zostaliśmy gospodarzem europejskiej rundy cyklu World Series 2022 Projekt realizujemy z firmą, której jestem ambasadorką, a jej misją jest inspirowanie ludzi do uprawiania sportów motorowodnych oraz odkrywanie świata na trójkołowych motocyklach, tego pierwiastku na zawodach nie zabraknie. TAURUS SEA POWER, BRP POLAND dziękuję za Wasze zaufanie i zaangażowanie. JETTRIBE EUROFINALS WORLD SERIES ROUND 1 POLAND to największe wydarzenie sportowe rozgrywane w ramach sportów motorowodnych. Ubiegły rok pokazał, że jest to doskonała okazja do promocji naszego kraju i województwa jako regionu atrakcyjnego turystycznie, a Port Jachtowy Jeziorsko posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą sportową i rekreacyjną, która zachęca do aktywnego wypoczynku na wodą. W imprezie planowany jest udział ponad 250. zawodników z kilkunastu europejskich krajów. Skutery wodne są dyscypliną, która rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, mamy zawodników z międzynarodowymi sukcesami – medalami ME i MŚ – mówi Anna Jachimek, jedna z najlepszych polskich zawodniczek i prezes Prima Jet Łódź.

Reklama

Anna Jachimek będzie bronić mistrzostwa IJSBA z ubiegłego roku , jest także zawodniczką Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, a także Mistrzynią Europy federacji UIM oraz III kobietą i pierwszą Polką w historii, która zdobyła tytuł drugiego vice mistrza świata wśród KOBIET, jako organizator wraz z klubem PRIMAJET ŁÓDŹ zapowiada, że w tym roku po raz kolejny stanie na wysokości zadania. W ramach rywalizacji sportowej zostanie przeprowadzonych kilkanaście wyścigów w różnych kategoriach z podziałem na kobiety, mężczyzn, moc i pojemność silników oraz rodzaj skutera np. wyścigi na skuterach stojących około sześć kategorii, na skuterach siedzących około dziewięciu kategorii, dla osób początkujących około dwóch kategorii, dla dzieci w wieku od 10-12 lat, od 13 -15 lat około trzech kategorii

Reklama
Reklama

Inne sporty

Anna JachimekPrima Jet Łódź

Dodaj komentarz

Reklama