Reklama
Reklama
Reklama

Mocna obsada łódzkiego turnieju „Świderski Cup 2022”

Czas 3 min czytania
Mocna obsada łódzkiego turnieju „Świderski Cup 2022”

Świderski Cup 2021 / fot. materiały prasowe organizatora

W dniach 26-28 sierpnia łódzka Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie gościem turnieju piłkarskiego „Świderski Cup 2022”. Patronem turnieju jest reprezentant Polski Karol Świderski, wychowanek SMS-u.

W przyszły weekend miłośnicy piłki nożnej, a w szczególności ci zainteresowani rozwojem polskiej piłki powinni skupić się na wydarzeniach mających mieć miejsce na boiskach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego. To właśnie tu będą rywalizować najlepsze akademie piłkarskie w Polsce. Organizatorem turnieju „Świderski Cup 2022” jest AKS SMS Łódź.

Reklama

Patronat tytułowy nad turniejem objął wychowanek łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Karol Świderski, dzisiaj reprezentant Polski, uczestnik Euro 2020, a także zawodnik Charlotte FC występującego na boiskach Major League Soccer w USA. Karol pozostaje w stałym kontakcie ze swoim trenerem z czasów szkolnych Robertem Szwarcem. Wspólnie podjęli decyzję o realizacji turnieju.

Świderski Cup 2021 / fot. materiały prasowe organizatora

W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 400 młodych piłkarzy urodzonych w latach 2012, 2013, 2014 i młodsi. Każdy z nich marzy o zrobieniu wielkiej kariery sportowej i kto wie czy wśród właśnie tych zawodników nie wyrośnie w przyszłości drugi Karol Świderski.

Reklama

– Organizacja tego turnieju zajęła nam dużo czasu. Wierzymy, że przygotowane przez nas atrakcje przypadną do gustu zawodnikom oraz ich rodzicom. Chcemy, by wszyscy, którzy zdecydują się nas odwiedzić w przyszły weekend znaleźli coś dla siebie. Serdecznie zapraszam. Wstęp na obiekty jest wolny, więc kto ma czas i ochotę będzie mile widziany. Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim instytucjom, firmom oraz ludziom dobrej woli za zaufanie nam. Ogromny wysiłek organizacyjny wzięli na siebie moi współpracownicy, za co również należą się im najwyższe słowa uznania  – powiedział prezes AKS SMS Łódź, Piotr Stępień.

Wypróbuj KIDSAPP, aplikację umożliwiającą dużo efektywniejsze zarządzanie czasem i informacją, z której z powodzeniem korzystają dyrektorzy przedszkoli i żłobków, nauczyciele i rodzice (DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ)

Swój udział zapowiedziały takie piłkarskie firmy jak m.in.: akademie Legii Warszawa, Korony Kielce, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Radomiaka Radom, Arki Gdynia, Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok czy też Zagłębia Lubin. Wśród uczestników są również przedstawiciele naszego lokalnego środowiska: ŁKS, Widzew i GKS Bełchatów.

Reklama

– Jak widać, do Łodzi przyjeżdżają bardzo ciekawe drużyny, a to nie wszystko. Przygotowaliśmy strefę zabaw dla młodszych kibiców i strefę gastronomiczną dla wszystkich. Każdy z uczestników otrzyma na koniec nagrody. Turniej będzie rozgrywany bez klasyfikacji końcowej, jednak indywidualnie docenimy najlepszych zawodników – wyjaśnił manager turnieju Marcin Zalewski.

Świderski Cup 2021 / fot. materiały prasowe organizatora

– Moi zawodnicy będą mieli możliwość udziału już w drugiej edycji tego turnieju. Czym bliżej rozpoczęcia turnieju tym bardziej widać na treningach napięcie i jeszcze większą wewnętrzną motywację. Staramy się możliwie jak najbardziej tonować nastroje, jednak jest to naturalne i wynika z prestiżu oraz możliwości rywalizacji jako gospodarz z rówieśnikami z topowych polskich akademii. Bardzo się cieszę, że moi podopieczni będą mieli taką szansę pokazania własnych umiejętności i sprawdzenia się z najlepszymi w kraju. Zasłużyli na to swoją ciężką pracą przez cały rok. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich niezapomniana przygoda i okazja do nawiązania nowych boiskowych znajomości i zdobycia niezbędnego doświadczenia. – zaznaczył trener rocznika 2012 Jan Nizioł.

Świderski Cup 2021 / fot. materiały prasowe organizatora

Pierwsza edycja turnieju miała miejsce w zeszłym roku. Wzięło w niej udział 120 zawodników. Druga edycja rozpocznie się 26.08.2022 r. o godz. 18:00 w hali łódzkiego SMS przy ul. Milionowej 12. Oficjalne zakończenie zawodów planowane jest na godzinę 16.30 w niedzielę 28.08.2022 r. również w hali SMS. Ceremonie poprowadzą Phillipe Tłokiński – aktor filmowy i teatralny oraz iluzjonista Josyn. Natomiast rozgrywki roczników 2012 i 2013 będą prowadzone w sobotę i w niedzielę. Rocznik 2014 rozegra swoje zawody w niedzielę.

Reklama

Turniej swoim patronatem objął Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Pan Adam Kaźmierczak.

Świderski Cup 2021 / fot. materiały prasowe organizatora

Reklama

Piłka nożna

AKS SMS ŁódźPiłka młodzieżowa

Dodaj komentarz

Reklama