Reklama
Reklama

Na stadionie ŁKS-u jest już ponad 7 tysięcy krzesełek! [RAPORT Z BUDOWY]

Czas < 1 min czytania
Na stadionie ŁKS-u jest już ponad 7 tysięcy krzesełek! [RAPORT Z BUDOWY]

fot. ŁKS Łódź

Trwają prace wykończeniowe i montaż krzesełek, a w najbliższym czasie wyraźne zmiany będzie można zauważyć na elewacji. Oto, co słychać na budowie stadionu ŁKS-u.

Reklama

W ostatnim czasie ekipa budowlana kontynuowała prace, które rozpoczęto jeszcze w wakacje. Mowa o pracach brukarskich, wykończeniowych czy instalacyjnych. Trwa montaż oświetlenia zewnętrznego, wykonywane są też schody prowadzące na trybuny stadionu.

Spore postępy zauważalne są na budowie trybuny północnej, w której zlokalizowany będzie biurowiec. Końca dobiega montaż jego dachu, trwają też prace nad dociepleniem ścian. Ekipie budowlanej udało się już docieplić całą ścianę od strony stadionu.

Reklama

Wszystkie krzesełka do końca października

Wnętrze stadionu im. Władysława Króla powoli stroi się w biało-czerwono-białe barwy. Wszystko za sprawą nowych krzesełek, których przybywa z dnia na dzień. – Na całym stadionie udało nam się już zamontować ponad siedem tysięcy krzesełek. Mam nadzieję, że ich montaż uda nam się zakończyć do końca października – mówi Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud.

Kosmetyczne zmiany zaszły też na trybunie zachodniej. Na sektorze prasowym pojawiły się prostopadłościenne, stalowe stelaże, które będą stanowić podstawę konstrukcji pomieszczeń dla komentatorów i analityków. –Musimy wykonać te pomieszczenia, aby dostosować istniejącą trybunę do nowych wymagań PZPN-u – wyjaśnia Rosa.

Reklama

Plany na październik

Na budowie pracuje obecnie ponad 200 członków załogi. W najbliższym czasie budowlańcy kontynuować będą m.in. prace instalacyjne, wykończeniowe czy brukarskie. Elewacja stadionu zostanie też opleciona specjalną siatką, a na trybunach pojawią się kolejne krzesełka i barierki.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama