Reklama
Reklama
Reklama

Na Widzewie będzie doping! Ale na razie z głośników

Czas 2 min czytania
Na Widzewie będzie doping! Ale na razie z głośników

Widzew pod kątem zainteresowania medialnego to ścisła czołówka w Polsce (fot. widzew.com / Kamila Matusiak)

Mimo że kibice w trakcie najbliższego domowego spotkania ligowego Widzewa nie mogą jeszcze wspierać piłkarzy z trybun, będą mieli okazję zagrzewać ich do boju w wyjątkowy sposób.

Reklama

Aby pokazać, że fani są razem z klubem, niezależnie od okoliczności, Widzew przygotował dla nich akcję, pod doskonale znanym czerwono-biało-czerwonej rodzinie hasłem – „Łączy Nas Widzew”. 

Motto to nawiązuje do reaktywacji klubu w 2015 roku i towarzyszy mu od początku odbudowy Widzewa. Teraz, gdy z powodów niezależnych od klubu, kibice nie mogą spotkać się na stadionie podczas najbliższego meczu domowego swojej drużyny, nabiera jeszcze większego znaczenia. I dlatego Widzew zamierza nadać mu wyjątkową, meczową oprawę.

Reklama

Jak wziąć udział w wirtualnym dopingu? Wystarczy wgrać do systemu swoje zdjęcie i nagrać własną wersję dopingu, w rytm doskonale znanej w „Sercu Łodzi”, czyli na stadionie Widzewa, pieśni „Naprzód piłkarze!”. Fotografie kibiców pojawią się w trakcie środowego meczu ze Skrą (początek 3 czerwca punktualnie o 19:10) na telebimach, tak by piłkarze wiedzieli, że fani są z nimi, a wspólne nagranie dopingu puszczone zostanie ze stadionowych głośników równo z pierwszym gwizdkiem arbitra, by zagrzać piłkarzy do walki o cenne zwycięstwo w drodze do awansu.

– Byłoby dobrze, gdyby ten kibicowski hymn rozniósł się z głośników po całym stadionie. To może dać pozytywnego „kopa” piłkarzom – podkreśla Andrzej Możejko, jeden z piłkarzy Wielkiego Widzewa, który popiera akcję i zachęca do udział w niej również kibiców. W podobnym tonie wypowiadają się inni widzewiacy z czasów świetności klubu, Wiesław Wraga i Krzysztof Kamiński. Oni będą z drużyną, mimo że na odległość i są pewni, że każda pomoc będzie dla zespołu ważna.

Cały proces jest całkiem prosty i odbywa się za pośrednictwem strony: https://laczynaswidzew.pl/. Tam znajduje się pole do dodania zdjęcia i wpasowania go w specjalną widzewską ramkę. Kolejnym krokiem jest nagranie dopingu. Dokładna instrukcja opisuje, jak to zrobić. Co ważne, w trakcie dodawania własnego nagrania słychać będzie podkład stadionowy, wyświetlać będzie się też treść dopingu, żeby docelowo jak najlepiej zsynchronizować śpiew wszystkich fanów. Własny doping można odsłuchać i w razie potrzeby nagrać ponownie.

Reklama

Następnie należy zaakceptować regulamin akcji „Łączy Nas Widzew”, wyrazić odpowiednie zgody związane z przetwarzaniem danych osobowych i na koniec podać swoje imię i nazwisko, by otrzymać wirtualny bilet na mecz Widzew – Skra. Wejściówka z tego spotkania to nie tylko potwierdzenie wsparcia drużyny własnym dopingiem, ale też niepowtarzalna pamiątka z meczu, na którym kibice nie mogą się spotkać na stadionie, ale który wspólnie przeżywać będą niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować.

Co ważne, zdjęcia i nagrania zostawiać w systemie można cały czas, również z myślą o kolejnym meczu domowym Widzewa.

fot. widzew.com / Kamila Matusiak

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama