Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS bez licencji na grę w europejskich pucharach

Czas < 1 min czytania
ŁKS bez licencji na grę w europejskich pucharach

Ricardo Guima Fot. lkslodz.pl

Łódzki Klub Sportowy otrzymał licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie w sezonie 2020/2021. W związku z budową stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2 klub nie otrzymał licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.

Reklama

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów dotyczące gry w piłkarskiej ekstraklasie w sezonie 2020/2021.

W komunikacie poinformowano, że w przypadku 11 klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji. Są to Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin. Tym klubom przyznano licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy oraz licencję uprawniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.

Reklama

ŁKS nie znalazł się w tej grupie, ponieważ otrzymał jedynie licencję na grę w PKO Ekstraklasie, bez możliwości występu w europejskich pucharach. W Łodzi nikt się tym jednak nie przejmuje, ponieważ Łódzki Klub Sportowy nie ma szans na awans do Ligi Europy, ani tym bardziej do Ligi Mistrzów. 

Dobrą informację jest natomiast to, że otrzymanie licencji na grę w ekstraklasie praktycznie przesądza o uzyskaniu licencji na grę także w Fortuna 1 Lidze i to mimo placu budowy na obiekcie.

fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama