Reklama
Reklama
Reklama

Najlepsi curlerzy w Polsce są z Łodzi!

Czas < 1 min czytania
Najlepsi curlerzy w Polsce są z Łodzi!

fot. Pixabay

Ekipa POS Łódź (skip Jeremi Telak) okazała się najlepsza w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn! Łodzianie pokonali w finale reprezentantów MCC Warszawa (skip Konrad Stych).

Reklama

Wielki finał Polskiej Ligi Curlingu był wyjątkowo zacięty. Prowadzenie co i rusz przechodziło z jednej strony na drugą. Wreszcie w końcówce łodzianie doprowadzili do wyrównania i zdobywcę mistrzowskiego tytułu musiała wyłonić dogrywka. Więcej zimnej krwi zachowali w niej zawodnicy POS-u i to oni ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Cel osiągnięty

– W finale liczyliśmy na wyrównany pojedynek, trzymający w napięciu do samego końca i cieszymy się, że decydujący mecz był tak ciekawym widowiskiem. Oczywiście podwójnie cieszy nas to, że w końcówce to my okazaliśmy się lepsi o kilka centymetrów – podsumował Bartosz Dzikowski, jeden z członków mistrzowskiej ekipy.

Reklama

Łodzianie na czele i na szarym końcu

Skład podium Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn uzupełniła ekipa KS Warszowice. W rywalizacji brały udział jeszcze dwa zespoły z naszego miasta – druga drużyna POS-u uplasowała się na piątym miejscu, a trzeci zespół występujący pod tym samym szyldem zamknął ligową tabelę (dziesiąte miejsce).

Inne sporty

curlingPolska Liga Curlingu

Dodaj komentarz

Reklama