Reklama
Reklama

Najlepsi zawodnicy świata w Ostrowie Warckim

Czas 3 min czytania
Najlepsi zawodnicy świata w Ostrowie Warckim

W położonym 50 kilometrów od Łodzi, Ostrowie Warckim, odbywają się mistrzostwa świata w skuterach wodnych.

Reklama

Od 21 do 25 lipca, w położonym 50 kilometrów od Łodzi, Ostrowie Warckim, odbywają się mistrzostwa świata w skuterach wodnych. Porozmawiałem z organizatorką i jedną z zawodniczek, łodzianką Anną Jachimek.

Dopiero co wywalczyłaś złoty medal na mistrzostwach Europy, a już zaprosiłaś mnie na mistrzostwa świata. Zanim opowiesz co będzie się działo w Ostrowie Warckim, opowiedz nam o ostatnim osiągnięciu.

Reklama

Było trudno. Trzeba było jechać na zawody na Węgry, walczyć o złoto, bo moje trzy biegi to była ciężka walka z przeciwniczkami i samą sobą. Nie miałam nawet chwili odpoczynku, bo po powrocie do Polski, trzeba było przyjechać tutaj do Ostrowa Warckiego. Jesteśmy jednym z organizatorów Mistrzostw Świata JSBA.

Jak wygląda organizacja takiej imprezy?

Logistycznie trudno. Ludzie przyjeżdżają z całego świata. Mamy zawodników nie tylko z całej Europy, ale też z Ameryki, Kuwejtu, Kataru, Kambodży. Oprócz tego, że jestem jednym z organizatorów, jestem też zawodniczką. Pogodzić te dwie sprawy, życie prywatne i zawodowe to duże wyzwanie.

Reklama

Ile dni będą trwały zawody i w jakich kategoriach wystartują zawodnicy?

Zawody trwają od 21 do 25 lipca. Odbywają się w Ostrowie Warckim. Kategorii jest 28, od dzieciaków które ledwo skończyły dziesięć lat, po weteranów, którzy mają nawet 50. Jest w czym wybierać i co oglądać.

Co byś chciała osiągnąć. Znowu będzie złoto?

Reklama

Mam taką cichą nadzieję, że znowu się uda, ale nigdy nie jestem w stanie do końca tego powiedzieć. Mogę zrobić jakiś błąd, mój skuter może się popsuć. Będę walczyć! Dla Łodzi.

Wiem, że do kwietnia mogłaś przygotowywać się tylko na siłowni. Kiedy pierwszy raz w tym roku trenowałaś na skuterze i ile zajęło ci dojście do formy?

Od sześciu lat ciężko pracuje, żeby móc się ścigać i utrzymać wysoką formę. To jest praca wieloletnia, więc byłam w tym roku szybko gotowa. Na wodę weszłam późno, bo dopiero cztery tygodnie temu na mistrzostwach Europy, po raz pierwszy wsiadałam na skuter.

Reklama

Gdzie będzie można obejrzeć mistrzostwa?

W piątek do Ostrowa Warckiego przyjeżdża Eurosport. Od piątku od godziny 8:30 do 18, każdy bieg będzie transmitowany w telewizji. Nie dość, że widowiskowo będzie na miejscu, to jeszcze w telewizji będzie można obejrzeć zawodników z całego świata. Oczywiście zapraszam wszystkich do Ostrowa Warckiego, warto obejrzeć zmagania na żywo.

Można tu przyjechać z rodziną na weekend? Jest gdzie coś zjeść, napić się?

Reklama

Oczywiście, są smażalnie ryb, hamburgery, jest plac zabaw dla dzieci. Całe rodziny mogą tu przyjechać i nikt nie będzie się nudził. Największą atrakcją są oczywiście zawody i najlepsi zawodnicy z całego świata. To jest bardzo widowiskowy sport, z taką ilością różnych ludzi z całego świata.

Kto z PrimaJet oprócz ciebie startuje w zawodach?Cały nasz klub startuje w zawodach: Marcin Borys, Przemysław Szyszka i jego syn, Eryk Rybak i Piotrek Kaczmarek.

Czy w Ostrowie Warckim są na tyle dobre warunki, żeby ktoś kto nigdy nie jeździł, zaczął tu przygodę ze skuterami wodnymi?

Reklama

Oczywiście, że tak. Zachęcam żeby skontaktować się z PrimaJet. Pomożemy, sprawdzimy umiejętności, pokażemy trasę, której trzeba się nauczyć żeby tutaj jeździć.

Powodzenia i widzimy się w sobotę na dekoracji?Mam taką nadzieję, dziękuję. W imieniu klubu Prima Jet Łódź, chciałabym podziękować Portowi Jachtowemu Jeziorsko i gminie Warta za udostępnienie akwenu, Niko ubezpieczenia i Niko Warta, bez nich te zawody nie odbyłyby się na takim poziomie.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Biegi odbywają się codziennie od 10 do 18.

Inne sporty

Anna JachimekPrimaJet

Dodaj komentarz

Reklama