Nie tylko kibice. #WidzewDlaSzpitali zatacza coraz szersze kręgi

LODZ. 01.03.2020 PILKA NOZNA. 21 KOLEJKA II LIGI. WIDZEW LODZ - OLIMPIA ELBLAG MARCIN ROBAK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM

Reklama


Czas 2 min czytania

Widzewskie środowisko ponownie zaskakuje. W pierwszą dobę od założenia zrzutki na pomoc dla szpitali udało się zebrać ponad 26 000 złotych. Teraz celem jest 110 000 zł na 110-lecie klubu. Do zrzutki dołączają nie tylko kibice i fankluby, ale także sponsorzy, piłkarze i władze łódzkiego Widzewa.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, polska służba zdrowia i jej pracownicy, będący na pierwszej linii frontu, apelują o każde możliwe wsparcie w zakupie najpilniejszych rzeczy do walki z epidemią koronawirusa. Z tego powodu Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa oraz Grupy kibicowskie Widzewa rozpoczęły zbiórkę pieniędzy, za które zakupione zostaną środki ochrony osobistej – maseczki, gogle, rękawiczki oraz produkty, które ze względu na zakaz odwiedzin nie mogą być dostarczane przez rodziny pacjentów – kosmetyki, środki higieny osobistej, wody butelkowe, soki itp.

Początkowo celem zrzutki było zebranie 19 100 złotych w 10 dni. Założenia trzeba było zmienić już po pierwszej dobie, kiedy to na konto wpłynęło ponad 26 000 zł. 

Reklama

“Nie chcemy na tym poprzestać. W końcu nikt nie może przewidzieć jak długo będziemy zmagali się z epidemią, która częściowo już zmieniła nasze życia. Jeśli chcemy czym prędzej wrócić na trybuny naszego stadionu musimy działać i dołożyć swoją cegiełkę, każdy z osobna. Dlatego na 110 lecie istnienia spróbujemy dokonać może czegoś niemożliwego – zebrać kwotę 110 tysięcy złotych” – czytamy na stronie zrzutki Wiary spod Zegara. 

W chwili publikacji artykułu na liście wpłacających widnieje już prawie 1500 darczyńców. Do akcji dołączają nie tylko kibice i fankluby. Po 1910 złotych wpłacili m.in. kapitan zespołu – Marcin Robak, prezes Widzewa – Martyna Pajączek oraz DOM UBEZPIECZENIOWY, czyli jeden ze sponsorów klubu z al. Piłsudskiego. 

Co ciekawe, akcja #WidzewDlaSzpitali wykracza nawet poza granice Polski. Obecnie najwięcej, bo aż 5000 złotych przelał Bartłomiej Pawłowski, były piłkarz Widzewa, a obecnie gracz tureckiego Gaziantepu FK. 

Reklama
https://www.instagram.com/p/B-AVci5pQqp/?utm_source=ig_web_copy_link

Na razie udało się zebrać około 60 000 zł, czyli już ponad połowę potrzebnej sumy. Do końca zbiórki pozostało 35 dni.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz