Reklama
Reklama
Reklama

Nie żyje twórca i wieloletni trener sekcji kobiecej siatkówki ŁKS-u

Czas < 1 min czytania
Nie żyje twórca i wieloletni trener sekcji kobiecej siatkówki ŁKS-u

Zmarł Ryszard Felisiak. Założyciel sekcji siatkówki kobiet w ŁKS-ie.

Reklama

Felisiak urodził się w 1930 roku i od zawsze był związany z łódzkim sportem. Jako 28. latek założył w ŁKS-ie sekcję siatkówki kobiet. W klubie pracował przez większość życia. Do jego największych osiągnięć należy mistrzostwo Polski z 1983, dwa Puchary Polski, zdobyte w duecie z trenerem Jerzym Matalkiem. Ze swoimi siatkarkami w 1990 roku doszedł do finału Pucharu Kontynentalnego. Prowadzone przez niego juniorki i kadetki zdobyły wiele medali młodzieżowych mistrzostw Polski. Oprócz sukcesów trenerskich, był też świetnym wychowawcą. Zawodniczki ceniły sobie pracę z nim. Wiele szkolonych przez Felisiaka siatkarek grało w reprezentacji Polski i sięgnęło po krajowe puchary. Pod jego skrzydłami rozwijał się talent Andrzeja Niemczyka, trenera, który z reprezentacją Polski w siatkówce kobiet sięgnął po dwa złote medale Mistrzostw Europy.

Niedawno zmarła jego żona – Jadwiga Felisiak. Zasłużony trener pośmiertnie wydał tomik jej poezji „Zbiór wierszy dla dzieci”. Dochód z tej publikacji chciał przeznaczyć na cele charytatywne. Jeszcze niedawno apelował do kibiców i czytelników:

Reklama

Ten „Zbiór wierszy dla dzieci” wydałem z własnych funduszy, a cały dochód z tej publikacji przeznaczam na cele charytatywne – informował nas Ryszard Felisiak. – Przeczytaj tę książkę, przekaż i powiedz innym o szczytnym celu zbiórki dochodu z wydania tej publikacji na szlachetny cel: renowacja i opieka nad grobami zasłużonych łodzian pochowanych na Cmentarzu Starym przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Proszę wszystkich o dobrowolną wpłatę na rzecz Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Nr konta 12 1240 5585 1111 0000 4884 4626.

Fot: Dziennik Łódzki

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama