Reklama
Reklama
Reklama

Nowy trener rezerw Widzewa

Czas 2 min czytania
Nowy trener rezerw Widzewa

Patryk Czubak/widzew.com

Nowym trenerem czwartoligowej drużyny Widzew II został Patryk Czubak.

Reklama

Przez ostatnie lata rezerwy prowadził Jakub Grzeszczakowski. W minionym sezonie wywalczył awans do czwartej ligi. Teraz jego miejsce zajmie Patryk Czubak.

To absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracował w Akademii Lecha Poznań Falubazie Zieleona Góra oraz jako drugi trener i analityk w Piaście Gliwice w kategoriach U-21 i U-19. W 2020 roku 28-letni Czubak objął stanowisko koordynatora działu metodologii i analizy w Akademii Warty Poznań, które łączył z zadaniami trenera drużyny w kategorii U15, a także analityka w pierwszym zespole Warty, z którym zanotował awans do PKO Ekstraklasy. To nie wszystko, bo nowy trener drugiego Widzewa pracował też jako analityk reprezentacji Polski do lat 19.  

Reklama

– Musimy mieć świadomość, że zespół rezerw stanowi najwyższy stopień w Akademii Widzewa. Jego głównym celem jest rozwijać zawodników i pomóc im dostać się do pierwszej drużyny. To jest nasz cel, ale nie możemy unikać odpowiedzialności za wynik. Ci chłopcy grają po to, by wygrywać, a potem, po czasie, przynosić chlubę klubowi na murawie stadionu przy al. Piłsudskiego. Musimy mieć z tyłu głowy, że to młodzi chłopcy, ale w drużynie mamy też doświadczonych piłkarzy, takich jak Daniel Mąka, na których spoczywa odpowiedzialność, by wyposażyć młodszych kolegów w pewność siebie i odwagę do podejmowania ryzyka. Nasza wizja gry jest spójna z wizją trenera pierwszej drużyny, co miejmy nadzieję da efekt w postaci przedłużenia pracy Akademii Widzewa – powiedział Czubak.

Patryk Czubak nie tylko w roli trenera w Widzewie

W Widzewie będzie on nie tylko trenerem rezerw, ale też koordynatorem działu metodologii szkolenia w akademii. Zastąpił Tomasa Pereirę, który wrócił do Norwegii.  

Czubak rozpoczyna swoją pracę w Widzewie w poniedziałek 12 lipca. Wtedy zaczynają się przygotowania do nowego sezonu w IV lidze. W najbliższym czasie ma być podany cały sztab szkoleniowy Widzewa II i plan sparingów.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama