Reklama
Reklama

OFICJALNIE: Janczukowicz pierwszym zimowym wzmocnieniem ŁKS-u!

Czas < 1 min czytania
OFICJALNIE: Janczukowicz pierwszym zimowym wzmocnieniem ŁKS-u!

Poznaliśmy nazwisko pierwszego zawodnika, który wzmocni ekipę Wojciecha Stawowego w zimowym okienku transferowym. Nowym piłkarzem Rycerzy Wiosny został Piotr Janczukowicz – 20-letni zawodnik, który ostatnie półtora roku spędził w Olimpii Grudziądz.

Reklama

Janczukowicz rozpoczął swoją przygodę z piłką w ekipach juniorskich z rodzinnego Pomorza (Sparta Sycewice, AS Pomorze Sopot czy Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk). Z ekipą Sparty triumfował m.in. w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion”.  Następnie wyjechał do Niemiec, gdzie występował w młodzieżowych zespołach m.in. SV Böblingen i SV Stuttgarter Kickers. W czerwcu ubiegłego roku związał się pierwszym seniorskim kontraktem, zostając piłkarzem Olimpii Grudziądz.

W poprzednim sezonie Janczukowicz grywał w kratkę – w obu rundach pojawił się na murawie łącznie piętnaście razy. W trwającej kampanii 20-latek był już jednak podstawowym graczem biało-zielonych. Dziewiętnastokrotnie pojawiał się na boisku, zdobywając pięć bramek i notując dwie asysty. Kilkukrotnie był wybierany do jedenastki kolejki 2. Ligi.

Reklama

Janczukowicz czuje się swobodnie zarówno na „dziewiątce”, na skrzydle, jak i w roli ofensywnego pomocnika. Jego dodatkowym atutem jest to, że w razie awansu ŁKS-u do PKO Ekstraklasy jeszcze przez półtora sezonu będzie miał status młodzieżowca. Pochodzący z Sycewic piłkarz podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, a w nowym klubie będzie występował z numerem 37.

fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama