Reklama
Reklama

Orzeł Łódź wreszcie zwycięski

Czas < 1 min czytania
Orzeł Łódź wreszcie zwycięski

Orzeł Łódź odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie Fot. Marian Zubrzycki

Żużlowcy Orła Łódź zrewanżowali się Polonii Bydgoszcz za porażkę w pierwszej rundzie. A że wygrali wyżej niż przegrali na wyjeździe, zdobyli punkt bonusowy.

Reklama

Łodzianie w piątek po słabym występie przegrali w Gnieźnie, dlatego teraz nie byli faworytami meczu z jednym z kandydatów do awansu. Pojechali jednak bardzo ambitnie, a Brady Kurtz dostał wsparcie od kolegów, za co nagrodą jest efektowne zwycięstwo.

Początek był wyrównany, a minimalną przewagę goście zawdzięczali wygraniu 4:2 w biegu juniorów. W piątym wyścigu wreszcie łodzianie pokazali klasę: pierwszy był Luke Becker, a drugi Norbert Kościuch. Po ośmiu startach przewaga Orłą była niewielka (25:23), lecz w kolejnym para Aleksandr Łoktajew – Marcin Nowak pierwsza minęła linię mety. Ten pierwszy wreszcie pojechał na miarę możliwości. Dramatycznie wyglądał 10. wyścig, bo przewrócił się Kościuch, na którego spadł motocykl. Zawodnik został odwieziony do szpitala, a Orzeł powtórkę przegrał podwójnie (31:28).

Reklama

Trzy kolejne biegi gospodarze wygrali jednak po 4:2 i przed wyścigami nominowanymi prowadzili 43:35, czyli wyżej niż przegrali w Bydgoszczy. W przedostatnim starcie był remis, zaś w ostatnim pierwszy był Kurtz, a drugo Łoktajew, pieczętując wygraną Orła. W tabeli eWinner 1. Ligi łódzka drużyna zajmuje piąte miejsce.

Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:39

Orzeł: Kurtz, Łoktajew po 12, Nowak 11, Becker 8, Dul 4, Sroka 0.

Reklama

Polonia: Tarasienko 14, Przyjemski 6, Jeleniewski, Lyager, Gała po 5, Sajdullin 3, Bartoch 1

.

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama