Reklama
Reklama

Porażka osłabionej drużyny Master Pharm Rugby Łódź

Czas 2 min czytania
Porażka osłabionej drużyny Master Pharm Rugby Łódź

Bez dwóch kluczowych zawodników trudno o wygraną. Przekonali się o tym rugbiści Master Pharm Rugby.

Reklama

Master Pharm Rugby przegrali z Lechią Gdańsk 7:34. Łódzcy rugbiści na północ pojechali bez dwóch kluczowych zawodników: najlepiej punktującego Kamila Brzozowskiego i obrońcy Krystiana Pogorzelskiego. Fani rugby doskonale wiedzą, że bez „dziesiątki” na boisku nie jest łatwo wygrać.

Budowalni popełniali błędy, ale dobrze radzili sobie w młynie i w autach. To nie wystarczyło na Lechię, która odsuwała grę od swojego przedpola. – Co z tego, że mieliśmy przewagę w stałych fragmentach gry autach młynach, skoro szwankowało zgranie. Zabrakło czasu na wkomponowanie w zespół nowych zawodników. Kopiąc daleko piłkę gospodarze skutecznie odsuwali grę od własnego przedpola. Nam tego ewidentnie zabrakło. Mimo tych braków nie musieliśmy wcale przegrać. Po spotkaniu moi sami zawodnicy byli na siebie źli, że w nie dali z siebie wszystkiego, że nie walczyli przez całe 80 minut, że zaczęli to robić dopiero w końcówce. – mówił po spotkaniu trener Przemysław Szyburski.

Reklama

Kibice łódzkich rugbistów wspierają drużynę w trudniejszym momencie: „Po dzisiejszym meczu zaczęły pojawiać się dziwne głosy i komentarze jakoby miał miejsce początek upadku potęgi. Orkan Sochaczew miał gorszy czas, Arka Gdynia miała gorszy czas, Posnania miała gorsze chwile ale to właśnie Budowlani upadają. Dzisiejszy mecz udowodnił tylko jedno. Ci zawodnicy mają charakter i siłę, oni mają rugby zakorzenione w sercu tak mocno jak mało kto. Zarzucano nam, że nie potrafimy przegrywać. W przeciwieństwie do niektórych, potrafimy przegrywać z honorem. Ta drużyna w kolejnym meczu wróci silniejsza o dzisiejszą porażkę, mocniejsza o każdy stracony punkt, ta drużyna to siła, to pasja, to honor, szacunek. To nie jest drużyna nosząca nazwę i utożsamiająca się z jej historią. To są ludzie, którzy są twórcami historii Budowlanych Łódź w tym mieście, w tym kraju. To są BUDOWLANI ŁÓDŹ” – czytamy na profilu Budofani.

Następny mecz Master Pharm Rugby rozegrają w sobotę 23 października o 15:00 na stadionie miejskim imienia Władysława Króla.

Reklama

Lechia Gdańsk Master Pharm Rugby Łódź 34:7 (15:0)

Reklama

Master Pharm Rugby : Tevita (51, Witkowski), Kramarenko, Mchedldze (57, Kacprowicz), Shevchenko, Nibladze, Plesiński, Mirosz, Miśkiewicz, Urbaniak, Serafin, Seerane, Dobijański, Wlaźlak, Lewandowski

Inne sporty

Master Pharm Rugby

Dodaj komentarz

Reklama