Reklama
Reklama
Reklama

Ostatni raport z budowy stadionu ŁKS-u. „Największe wyzwanie w mojej karierze”

Czas 2 min czytania
Ostatni raport z budowy stadionu ŁKS-u. „Największe wyzwanie w mojej karierze”

fot. ŁKS Łódź

Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud po raz ostatni stanął przed kamerami ŁKS TV. Tym razem, aby podsumować proces budowy obiektu przy al. Unii oraz opowiedzieć o trudnościach, z jakimi mierzyła się ekipa budowlana. – To była wyjątkowa budowa i największe wyzwanie w mojej dotychczasowej karierze – przyznaje.

– Dla nas najtrudniejsze było to, że musieliśmy zapewnić możliwość funkcjonowania obecnej trybuny oraz rozgrywania meczów zgodnie z terminarzem. W efekcie nie mogliśmy wjechać na murawę, a cała logistyka związana z budową odbywała się od zewnętrznej strony stadionu. Operacja zakończyła się jednak sukcesem, bo ani razu nie doszło do sytuacji, w której mecz musiałby zostać przełożony z uwagi na trwające prace – podsumował Rosa.

Reklama

Budowa stadionu ŁKS-u. Nie obyło się bez przeszkód…

Kierownik kontraktu opowiedział o największych wyzwaniach, jakim musieli stawić czoła budowlańcy. –Spory problem mieliśmy z wykonaniem prefabrykowanej belki grzebieniowej. Dwa jej elementy umiejscowione na połączeniu trybuny północnej i południowej z trybuną zachodnią musiały być wykonywane na miejscu, ponieważ istniejąca konstrukcja dachu uniemożliwiała użycie dźwigu – relacjonował. Ekipa budująca stadion musiała także stawić czoła ograniczeniom związanym z pandemią. — Na początku pandemii nikt nie wiedział do końca, jak to wszystko będzie wyglądać. Część pracowników nie przychodziła na plac budowy, ograniczały nas wprowadzone przez rząd restrykcje. Ostatecznie jednak wszystko się unormowało i koronawirus nie wpływał znacząco na termin zakończenia robót – ocenił.

Budowa stadionu ŁKS-u. Setki zaangażowanych osób

Budowa nowego obiektu przy al. Unii była sporym przedsięwzięciem logistycznym. -W momencie największego obłożenia na budowie pracowało około 400 osób, ale w powstanie stadionu byli też zaangażowani pracownicy zakładów zewnętrznych, w których zamawialiśmy prefabrykowane elementy, które były następnie transportowane na plac budowy. Współpracowaliśmy łącznie z 80 podwykonawcami – powiedział kierownik kontraktu.

Reklama

„Stadion ŁKS-u? Największe wyzwanie w mojej karierze”

Rosa przyznał, że zakończona właśnie budowa była dla niego szczególna. – To jak na razie największe wyzwanie w mojej karierze, stadionów nie buduje się jednak na co dzień. Ta budowa była wyjątkowa także z uwagi na to, że budziła wielkie zainteresowanie, była relacjonowana w internecie i w mediach, a postęp prac był na bieżąco komentowany przez kibiców – powiedział.

Marek Rosa zaprasza kibiców ŁKS-u na nowy stadion

Na koniec Rosa zwrócił się do kibiców ŁKS-u. –Chciałbym podziękować zarówno za dzisiejsze, jak i za wszystkie wcześniejsze spotkania. Mam nadzieję, że stadion się podoba i będzie dobrze spełniał swoją funkcję. Zapraszam wszystkich kibiców na mecz otwarcia, który odbędzie się 22 kwietnia – powiedział na koniec ostatniego raportu z budowy Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla.

Reklama

Otwarcie stadionu ŁKS-u. Gdzie kupić bilety?

Bilety na otwarcie stadionu ŁKS-u są wciąż dostępne. Można kupić je za pośrednictwem strony internetowej bilety.stadionalunii.pl lub w kasie stacjonarnej umiejscowionej od strony al. Unii.

Piłka nożna

ŁKS Łódźstadion imienia Władysława Króla

Komentowanie zablokowane

Reklama