Reklama
Reklama

Pewna wygrana Grot Budowlanych na zakończenie fazy zasadniczej [ZDJĘCIA]

Czas < 1 min czytania
Pewna wygrana Grot Budowlanych na zakończenie fazy zasadniczej [ZDJĘCIA]

Siatkarki Grot Budowlanych wygrały z UNI Opole 3:0 (fot. Marian Zubrzycki)

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały UNI Opole 3:0 (25:17, 25:22, 25:14) w swoim ostatnim meczu w fazie zasadniczej sezonu 2021/2022. Dzięki temu łodzianki kończą pierwszą część sezonu na piątym miejscu w tabeli.

Reklama

Udane zakończenie fazy zasadniczej w wykonaniu Grot Budowlanych

Pierwszy set był na początku bardzo wyrównany. Do stanu 10:10 mecz toczył się praktycznie punkt za punkt. Od tego momentu wyższy bieg wrzuciły łodzianki, które zaczęły lepiej grać w obronie i w bloku, dzięki czemu odskoczyły za pięć punktów (17:12). Siatkarki UNI Opole natomiast grały coraz słabiej, popełniały sporo prostych błędów  i zasłużenie przegrały 17:25.

W drugim secie gospodynie nie schodziły poniżej pewnego poziomu, jak się okazało, nieosiągalnego tego popołudnia dla ich rywalek. Najlepszą zawodniczką na boisku była Monika Fedusio, która kończyła sporo ataków, co pozwoliło łodziankom wyjść na prowadzenie 7:2. Co prawda przyjezdne zdołały doprowadzić do wyrównania (12:12), ale łodzianki grały  cierpliwie, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku tego seta, wygranego przez Budowlanych 25:22.

Reklama

W trzecim secie łodzianki pokazały to, czego brakowało im na początku 2022 roku, czyli pewność i wiarę we własne umiejętności. Chociaż przyjezdne nie dawały za wygraną i wyszły na prowadzenie 5:3, to zawodniczki trenera Macieja Biernata nie pozwoliły na powiększenie tej przewagi, szybko odrobiły straty i same wyszły na prowadzenie. Zawodniczki Grot Budowlani kontrolowały sytuację na boisku, by ostatecznie wygrać 25:14.

Grot Budowlani Łódź – UNI Opole 3:0 (25:17, 25:22, 25:14)

Reklama

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE ZWYCIĘSTWA GROT BUDOWLANYCH ŁÓDŹ Z UNI OPOLE

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama