Reklama
Reklama

Pierwsza liga wraca do Bełchatowa

Czas 2 min czytania
Pierwsza liga wraca do Bełchatowa

Po Rakowie, przyszedł czas na Skrę Częstochowa. Beniaminek Fortuna 1. Ligi, swoje mecze rozgrywał będzie na stadionie w Bełchatowie.

Reklama

O podpisaniu umowy poinformowało Miejske Centrum Sportu w Bełchatowie:

Skra Częstochowa będzie rozgrywać mecze rundy wiosennej piłkarskiego sezonu Fortuna 1. Ligi 2021/2022 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie! To efekt porozumienia pomiędzy zarządem częstochowskiego klubu a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

Reklama

Umowa udostępnienia Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie podpisana pomiędzy Skrą Częstochowa a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie dotyczy meczów piłki nożnej do końca bieżącego sezonu 2021/2022 Fortuna 1. Ligi z opcją przedłużenia jej w przypadku utrzymania się klubu z Częstochowy na pierwszoligowym poziomie.

– To bardzo dobra wiadomość dla Bełchatowa, gdyż w obliczu zamieszania wokół GKS Bełchatów i niepewnej przyszłości tego klubu, pojawiło się wiele pesymizmu dotyczącego dalszych losów lokalnego środowiska piłkarskiego. Negocjacje lubią ciszę, dlatego obserwując wydarzenia, skupiliśmy się na rozmowach z nowym, potencjalnym najemcą stadionu. Udało się dojść do porozumienia, a dla nas jako zarządcy obiektu najważniejsze jest to, że stadion oprócz generowania wydatków, będzie nadal generował dochody – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Reklama

To nie pierwsza drużyna z Częstochowy. Po awansie do ekstraklasy, swoje mecze w Bełchatowie rozgrywał Raków.

Reklama

– Dzięki znalezieniu nowego najemcy stadionu, niejako w oczekiwaniu na pozytywne rozstrzygnięcia dotyczące przyszłości GKS Bełchatów, możemy zapewnić, iż Stadion Miejski będzie odpowiednio utrzymywany i przygotowany, aby ponownie gościć drużynę górniczego klubu. Niech to będzie zachęta i dobra karta, pozytywny aspekt konieczności dołożenia wszelkich starań, aby bełchatowskie tradycje piłkarskie nie zniknęły. Prowadząc rozmowy z klubami reprezentującymi dużo większe miasta od Bełchatowa, obserwujemy ich trudności w dostępie do odpowiedniej infrastruktury piłkarskiej. Bełchatów taką infrastrukturę posiada i nie powinno się tego marnować. To musi przełożyć się na pozytywne rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości GKS Bełchatów – zakończył Woźniak

Chociaż umowa została podpisana, to zgodę na grę w Bełchatowie wyrazić musi Komisja Licencyjna. Mecze z Sandecją i Zagłębiem Sosnowiec odbędą się w Sosnowcu. Nie wiadomo, co ze spotkaniem z Widzewem, które miało odbyć się w Łodzi.

fot: Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie

Reklama

Piłka nożna

Fortuna 1. LigaGKS BełchatówSkra Częstochowa

Dodaj komentarz

Reklama