Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze krzesełka na nowych trybunach stadionu ŁKS-u [ZDJĘCIA]

Czas 3 min czytania
Pierwsze krzesełka na nowych trybunach stadionu ŁKS-u [ZDJĘCIA]

Mimo zimy budowa stadion ŁKS-u przebiega w bardzo szybkim tempie. Zaczął się już montaż krzesełek.

Reklama

– Zima trochę utrudnia nam zadanie. W ujemnych temperaturach nie można montować poszycia dachu, a gdy temperatura spadała poniżej minus dwudziestu stopni w ogóle nie wykonywaliśmy żadnych prac. Pomimo tych utrudnień prace udaje się nam realizować zgodnie z harmonogramem – podkreślił Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud, w ŁKS TV.

Co zatem udało się zrobić w styczniu? Wykonano kolejną część prac żelbetowych, rozpoczęto prace nad instalacjami elektrycznymi, kontynuowano montowanie stalowej konstrukcji dachu, a także zewnętrznych sieci sanitarnych. Intensywne prace trwały zwłaszcza na trybunie północnej (od strony parku). W tej części montowano elementy prefabrykowane, a także rozpoczęto wykonywanie kiosków gastronomicznych.

Reklama

Telebimy, krzesełka, brakujące przęsło

Rosa zdradził, że na stadionie zostaną zainstalowane dwa telebimy – jeden w narożniku trybuny zachodniej i południowej (w miejscu, w którym istniejąca trybuna łączy się z powstającą „Galerą”), a drugi naprzeciwko – w narożniku trybuny północnej i wschodniej. Pojawi się także dodatkowa tablica wyników w południowo-wschodnim narożniku stadionu.

Kierownik kontraktu uspokoił kibiców zaniepokojonych brakiem jednego przęsła dachu pomiędzy trybuną zachodnią a południową. Jego montaż to bardziej skomplikowana operacja, ma się ono pojawić po wykonaniu przez budowlańców szczegółowych pomiarów.

Warto zaznaczyć, że na trybunach budowanego stadionu pojawiły się pierwsze krzesełka. Na razie zamontowano trzy siedziska na trybunie południowej – dwa białe i jedno czerwone. Na pojawienie się kolejnych będzie trzeba jeszcze długo poczekać…

Reklama

Plany na luty

Jeśli tylko planów ekipy budowlanej nie pokrzyżuje pogoda, to do meczu z Legią w Fortuna Pucharze Polski (9 lutego) bryła stadionu powinna zostać zamknięta. W kolejnych dniach lutego mają być kontynuowane prace związane z budową biurowca od strony parku na Zdrowiu. Od strony al. Unii ma z kolei zostać wykonany zbiornik retencyjny.

Fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama