Reklama
Reklama

Piłka nożna kobiet i swastyki w szatni

Czas 2 min czytania
Piłka nożna kobiet i swastyki w szatni

Zawodniczki KS Rekord Brzeziny, źle znoszą porażki. Po jednej z nich zdemolowały szatnię.

Reklama

W niedzielę w ramach IV ligi piłki nożnej kobiet Zawisza Rzgów podejmował KS Rekord Brzeziny. Piłkarki ze Rzgowa mogły cieszyć się wysokim zwycięstwem, bo wygrały aż 12:0. Szkoda, że zamiast pisać o ich wspaniałym zwycięstwie musimy zająć się przyjezdnymi, które zdemolowały szatnię.

 Po takich pamiątkach pozostawionych w szatni przez zespół KS Rekord Brzeziny trudno coś napisać, a już na pewno skomentować. Swastyka to symbol nienawiści, który przyczynił się do śmierci i cierpienia milionów istnień ludzkich, nawet mając kilkanaście lat trzeba to wiedzieć. – czytamy w komunikacie Zawiszy Rzgów

Reklama

Klub z Brzezin szybko podjął odpowiednie kroki i przeprosił. Jak poinformował Bartłomiej Przybyłowski prezes Rekordu, młode piłkarki czeka kara – Podjęto decyzję, że zawodniczki odpowiedzialne za zniszczenie szatni nie zostaną wyrzucone, ale poniosą surowe konsekwencje. Czekają je warsztaty edukacyjne oraz prace porządkowe w szatni klubu ze Rzgowa i na terenach należących do Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach. W ramach wolontariatu przepracują 20 godzin. Prócz tego, drużyna została wycofana z długo wyczekiwanych eliminacji do Mistrzostw Polski w Futsalu. Młode piłkarki w dzień zawodów – zamiast na boisko – udadzą się na Radogoszcz, gdzie w Muzeum Tradycji Niepodległościowych będą poznawać historię oraz znaczenie symbolu swastyki, a także- co najważniejsze – uczyć się pokory.

Reklama
Reklama

Piłka nożna

KS Rekord Brzeziny

Dodaj komentarz

Reklama