Reklama
Reklama

Piłkarz Widzewa najlepszy, zawodnik ŁKS odkryciem

Czas < 1 min czytania
Piłkarz Widzewa najlepszy, zawodnik ŁKS odkryciem

LODZ 28.08.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - GORNIK POLKOWICE N/Z MAREK HANOUSEK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Tygodnik Piłka Nożna, wybrał Marka Hanouska najlepszym piłkarzem lata, a Mateusza Bąkowicza największym odkryciem. W jedenastce znaleźli się też inni zawodnicy ŁKS-u i Widzewa.

Reklama

Tygodnik Piłka Nożna, wybrał jedenastkę lata. Czeski pomocnik Widzewa, Marek Hanousek zdobył tytuł najlepszego zawodnika lipca i sierpnia. Jak argumentuje redakcja Piłki Nożnej : „Proces aklimatyzacji czeskiego środkowego pomocnika w Widzewie trochę potrwał, ale warto było czekać. Wiosną nie zachwycał, łapał kartki, często irytował, a dzisiaj 30-latek należy do najlepszych na swojej pozycji w całej lidze, reguluje grę i pracuje na miano lidera drużyny. Takiego piłkarza brakowało w Widzewie w poprzednich sezonach””

Oprócz Hanouska w podstawowej jedenastce znalazło się miejsce dla będącego w wysokiej formie Patryka Stępińskiego.

Reklama

Mateusz Bąkowicz został wybrany największym odkryciem pierwszych dwóch miesięcy. Prawy obrońca, który przed sezonem został przesunięty z trzecioligowych rezerw do pierwszej drużyny, szturmem wdarł się na salony pierwszej ligi. Bąkowicz jest młodzieżowcem, ale w niczym nie ustępuje kolegom z seniorów. W niektórych elementach, jest nawet od nich lepszy. Ile na jego nieobecności stracił zespół, doskonale było widać w meczu z Resovią, w którym nieudolnie próbowali go zastąpić Maciej Wolski i Bartosz Szeliga. Bąkowicz rozegrał pięć meczów, w których zdobył jedną asystę. Niestety, przez kontuzję czeka go kilka tygodni przerwy.

W jedenastce lata znalazło się też miejsce dla Pirulo. Hiszpański skrzydłowy rozgrywa świetny sezon. W siedmiu kolejkach zdążył zdobyć dwie bramki i zanotował pięć asyst. W klasyfikacji kanadyjskiej pierwszej ligi, ełkaesiak jest liderem i raczej długo nie odda pierwszego miejsca.

Reklama

Jedenastka lata I ligi wg „PN”:

Forenc (Korona) – Bąkowicz (ŁKS), Koj (Korona), Mijusković (Miedź), Stępiński (Widzew) – Bochnak (Chrobry), Hanousek (Widzew), Pirulo (ŁKS), Łukowski (Korona) – Biliński (Podbeskidzie), Drzazga (Miedź)

Jedenastka dublerów:

Reklama

Lenarcik (Miedź) – Szymusik (Korona), Bougaidis (Chrobry), Wołkowicz (GKS T.) – Kun (Widzew), M. Dominguez (Miedź), Adamczyk (Arka), Piła (Chrobry) – Frączczak (Korona), Rumin (GKS J.), Piątkowski (Górnik)

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama