Reklama
Reklama
Reklama

Piłkarze ŁKS-u po sparingu: „Tego brakowało nam w lidze”

Czas 2 min czytania
Piłkarze ŁKS-u po sparingu: „Tego brakowało nam w lidze”

fot. Marian Zubrzycki

Wydaje mi się, że byliśmy bardziej agresywni na boisku – Jak piłkarze ŁKS-u oceniają sparing z Worskłą Połtawą?

Reklama

Piłkarze ŁKS-u wygrali z Worskłą Połtawą 1:0. To spore osiągnięcie, bo rywal gra w dużo mocniejszej ekstraklasie ukraińskiej i ma w składzie reprezentantów kraju. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Mateusz Kowalczyk. To ostatnia gra kontrolona ełkaesiaków w Turcji. W piątek wracają do Polski, a 20 lutego rozegrają ostatnią grę kontrolną z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. 26 lutego podopiecznych Kibu Vicuny czeka wyjazd do Jastrzębia, gdzie zmierzą się z miejscowym GKS-em. Mecz z Worskłą Połtawą, ocenili piłkarze ŁKS-u: Pirulo, Marek Kozioł, Nacho Monsalve i Michał Trąbka.

Pirulo

Dobrze dziś czułem się na boisku. Graliśmy dobrze jako zespół, co ważne tym bardziej, że dziś rywalizowaliśmy z naprawdę silną drużyną. Walczyliśmy z rywalem jak równy z równym, chociaż sprawy i nam i im nie ułatwiała pogoda, zwłaszcza porywisty wiatr, który sprawiał trochę problemów.

Reklama

Marek Kozioł

Rozegraliśmy dobry mecz. Byliśmy agresywni w pressingu i konsekwentni w obronie. Zdobyliśmy bramkę i zdołaliśmy utrzymać prowadzenie do końca, a przecież rywal nie był byle jaki i wydaje mi się, że nie byliśmy dziś faworytem. Cieszę się, że pomogłem drużynie tą interwencją na początku meczu. Po tym chłopaki świetnie pracowali w defensywie i przerywali akcję przeciwnika, dzięki czemu zagraliśmy na zero z tyłu.

Michał Trąbka

Czuję się dobrze po sparingu i cieszę się, że ze zdrowiem coraz lepiej. W drugiej połowie rywal częściej operował piłką, ale to my stwarzaliśmy lepsze okazje do zdobycia bramek. Wydaje mi się, że byliśmy dziś bardziej agresywni na boisku. Tego chyba nam brakowało trochę w lidze, więc może właśnie tego należy dołożyć więcej wiosną.

Nacho Monsalve

 To nie był łatwy mecz, a grę bardzo utrudniał wiatr, ale najważniejsze, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i wydaje mi się, że zespół jest gotowy do rywalizacji w pierwszej lidze, w której mamy jasno określony cel. Jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy w dzisiejszym sparingu. Dodatkowo cieszę się, że nie straciliśmy bramki, bo to dla nas zawsze bardzo ważne.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama