Reklama
Reklama

Piłkarze ŁKS-u szukają motywacji przed derbami

Czas 2 min czytania
Piłkarze ŁKS-u szukają motywacji przed derbami

Piłkarze ŁKS-u świętują zwycięstwo w jesiennym starciu łódzkich drużyn rozgrywanym przy al. Piłsudskiego, fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Spotkanie z klubową ikoną i słowa wsparcia od kibiców – ŁKS dba o to, by podczas 66. derbów Łodzi piłkarzom nie zabrakło natchnienia do walki.

Reklama

Tym razem w derbach Łodzi nie wystąpi zbyt wielu piłkarzy związanych z miastem włókniarzy. Nie trzeba wprawdzie być łodzianinem z dziada pradziada, by poczuć i zrozumieć elektryczną atmosferę starć pomiędzy drużynami z al. Unii i al. Piłsudskiego, jednak na ostatniej prostej przed derbową rywalizacją ŁKS zadbał o to, by przypomnieć piłkarzom, że w sobotę gra będzie toczyć się o znacznie więcej niż trzy punkty.

„W tym meczu trzeba dać z wątroby”

W środę zespół Wojciecha Stawowego odwiedził Grzegorz Krysiak – prawdziwa klubowa ikona lat 90.; piłkarz, który aż trzynastokrotnie bronił w derbach biało-czerwono-białych barw, zdobywając szacunek kibiców przede wszystkim boiskową ambicją, nieustępliwością i zaciętą walką.

Reklama

– W tym meczu trzeba dać z wątroby. Zagrać na maksa, na sto procent. Dzięki zwycięstwu w derbach można zdobyć punkty i pieniądze, ale tu chodzi przede wszystkim o prestiż, o satysfakcję płynącą z tego, że jest się lepszym od lokalnego rywala. Myślę, że dla ŁKS-u to może być mecz na przełamanie, dzięki któremu zorientujemy się, czy będziemy w tym sezonie grali o awans czy utkniemy w szóstce zespołów walczących o baraże – powiedział ulubieniec ełkaesiackich trybun.

Przesłanie od kibiców

Derbowe starcie zostanie rozegrane przy pustych trybunach, ale ŁKS postanowił zorganizować akcję, która ma pozwolić piłkarzom poczuć wsparcie fanów. Klub z al. Unii zbiera w mediach społecznościowych wiadomości od kibiców, które mają zostać wydrukowane i przekazane piłkarzom. -Piszcie od serca. Piszcie odpowiedzialnie. Piszcie szczerze i nie gryźcie się w język, tak jakbyście to Wy, chwilę przed pierwszym gwizdkiem, musieli wraz z trenerem Wojciechem Stawowym natchnąć naszych „Rycerzy Wiosny” do walki – zachęca klub w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Czy motywacyjne inicjatywy przyniosą zamierzony skutek i natchną ełkaesiaków nie tylko do zaciętej walki, ale także do wywalczenia zwycięstwa? O tym wszystkim przekonamy się w czesnym sobotnim popołudniem. Początek 66. derbów Łodzi o godzinie 12:40.

Więcej o derbach Łodzi i historia meczów ŁKS z Widzewem na stronie derbylodzi.pl. Partnerem wydarzenia jest BETFAN

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama