Reklama
Reklama
Reklama

Pogrom w Sport Arenie. Bez niespodzianki w meczu ŁKS-u Commercecon z PTPS-em Piła

Czas < 1 min czytania
Pogrom w Sport Arenie. Bez niespodzianki w meczu ŁKS-u Commercecon z PTPS-em Piła

LODZ 14.11.2020 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO NZ ALEKSANDRA WOJCIK, BRITT BONGAERTS, KATARINA LAZOVIC FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Reklama

Ełkaesianki z przytupem powróciły na polskie parkiety. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego nie dały najmniejszych szans ostatniemu w tabeli PTPS-owi Piła, rozstrzygając kwestię zwycięstwa w niewiele ponad godzinę.

Reklama

Pierwsze akcje meczu były dosyć nerwowe. Obie ekipy popełniały sporo błędów, szukając odpowiedniego rytmu gry i do stanu 4:4 utrzymywał się wynik oscylujący wokół remisu. Łodzianki szybko zaczęły jednak grać na miarę swoich możliwości i zbudowały kilkupunktową przewagę. Ta stopniowo rosła, w czym spora zasługa zagrywek Aleksandry Wójcik, z którymi przyjezdne nie potrafiły sobie poradzić. Ostatecznie ostatniej drużynie TAURON Ligi udało się ugrać w tej partii zaledwie 13 punktów.

Początek drugiego seta był niemal dokładną powtórką tego, co oglądaliśmy na parkiecie w akcjach otwierających pierwszą partię. Ponownie to stan 4:4 był cezurą, która rozdzieliła zaskakująco wyrównany początek od reszty seta, w której Łódzkie Wiewióry wyraźnie górowały nad rywalkami. Tym razem zdystansowały je jeszcze szybciej, sześciopunktową przewagę osiągając już przy stanie 11:5. Biało-czerwono-białe nie roztrwoniły jej do samego końca, ostatecznie nadając jej jedenastopunktowe rozmiary.

Reklama

W trzecim secie, pomimo jednostronnego początku (ełkaesianki wygrały cztery początkowe piłki) przyjezdne zachowywały kontakt z ŁKS-em Commercecon najdłużej. Aż do stanu 19:16 udawało im się utrzymywać 3, 4-punktową stratę do ełkaesianek. W końcówce dała jednak o sobie znać różnica czysto siatkarskich umiejętności pomiędzy oboma zespołami. Biało-czerwono-białe nie pozwoliły już pilankom na zdobycie choćby jednego punktu i zakończyły trzeci set z dziewięciopunktową przewagą.

Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama