Reklama
Reklama
Reklama

Bieg 3 Króli. Już 700 osób na listach startowych

Czas 2 min czytania
Bieg 3 Króli. Już 700 osób na listach startowych

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już 28 maja (fot. biegpiotrkowska.pl)

Reklama

Tylko do 15 grudnia można zapisywać się i opłacać swój udział w 5. Łódź Biegu 3 Króli. Organizatorzy zachęcają przede wszystkim do udziału w biegu głównym, ale zgłaszać można się także do biegu wirtualnego. 

Reklama

Aby bieg w tradycyjnej wersji doszedł do skutku, muszą zostać spełnione dwa warunki. Po pierwsze w regulaminie zawodów znalazł się zapis dotyczący frekwencji. Na listach startowych muszą znajdować się nazwiska ok. 1100 osób, którzy opłacili swój udział. Po drugie musi być zgoda odpowiednich służb na organizację wydarzenia. 

Do tej pory na Bieg 3 Króli zapisało się 700 osób, z czego ponad 500 zapłaciło wpisowe. Wynosi ono 80 zł. Uczestnik otrzyma m.in. pamiątkowy medal oraz dedykowaną koszulkę z długim rękawem. Akademia Sport i Zdrowie odpowiedzialna za wydarzenie informuje, że zawodnicy zostaną podzieleni na 5 kategorii wiekowych.  Grupy 250 osobowe będą wypuszczane na 5-kilometrową trasę od godz. 16:00, co 45 minut. 

Reklama

Co stanie się, jeśli bieg w tradycyjnej formule nie dojdzie do skutku?

– Zgodnie z regulaminem odbędzie się wówczas tylko bieg wirtualny. Osobom, które opłaciły udział w tradycyjnym biegu zwrócimy 15 zł., przekażemy medal oraz koszulkę – tłumaczy Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie. Dołączą oni do rywalizacji wirtualnej z innymi zapisanymi już wcześniej biegaczami – dodaje. 

Na czym będzie polegała wirtualna zabawa?

Reklama

– Każdy z uczestników biegu wirtualnego po opłaceniu udziału otrzyma dedykowanego linka na który po zalogowaniu będzie mógł wysłać swój wynik z trasy 5-kilometrowej, którą pokona w dowolnym miejscu w dniach 4-10 stycznia. Korzystać można z dowolnej aplikacji – informuje Jacek Chmiel – współorganizator Biegu 3 Króli. 

W ramach piątej edycji imprezy ma również odbyć się wirtualny bieg dzieci. Szczegółowe informacje wraz z regulaminami i harmonogramem znajdują się na stronie www.lodzbiegtrzechkroli.pl

Pomagamy Mai Kwiatkowskiej z Łodzi – akcja charytatywna towarzysząca Biegowi 3 Króli

Reklama

Dziewczynka jest ciężko chora na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Jest to rzadka choroba, która prowadzi do wyniszczenia mięśni oraz bezruchu. Oznacza to, że bez pomocy ludzi dobrej woli,może nadejść dzień, w którym Mai zabraknie siły, żeby wziąć oddech. Szansą na życie jest oficjalnie zatwierdzona terapia genowa. Lek o wartości 9 milionów złotych podany tylko raz podany jest w stanie uzupełnić poziom życiodajnego białka! Zostało mało czasu, ponieważ lek trzeba podać najpóźniej do 2 roku życia.

Jak można pomóc? 

Wystarczy, że zapiszecie się na Bieg 3 Króli. Przy dokonywaniu opłaty startowej pojawi się dodatkowe okienko z możliwością dokonania wpłaty 10, 20 lub 30 zł na cel charytatywny. Jeśli jednak, z różnych przyczyn, nie weźmiecie udziału w zawodach, możecie wspomóc zbiórkę dokonując wpłat przez stronę: https://www.siepomaga.pl/maja.

Reklama

AktywnośćInne sporty

aktywnośćBieganierekreacjaSporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama