Trener Widzewa po meczu z Arką: „Moi zawodnicy zasługują na szacunek”

LODZ. 30.07.2020 PILKA NOZNA. WIDZEW LODZ. ENKELEID DOBI ZOSTAL NOWYM TRENEREM I LIGOWEGO WIDZEWA LODZ N/Z ENKELEID DOBI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Reklama

Czas < 1 min czytania

Enkeleid Dobi w końcu zwycięski. Piłkarze Widzewa pokonali Arkę Gdynia i, ku uciesze swojego szkoleniowca, dopisali do swojego konta 3 punkty.

Reklama

Koszmarny i przegrany mecz z Bruk-Betem, lepsze, ale również przegrane spotkanie z Legią – ostatnie dni nie były udane dla szkoleniowca Widzewa.

W końcu przyszedł mecz z Arką Gdynia, w którym widzewiacy nareszcie pokazali, że grać w piłkę potrafią i mogą pokonać nawet spadkowicza z ekstraklasy, jednego z faworytów do awansu. 

Nic więc dziwnego, że trener Dobi był po ostatnim gwizdu sędziego zadowolony, choć jednocześnie podkreślił, że już do przerwy Widzew powinien prowadzić 3, 4 do zera.

Reklama

– Wygraliśmy w dzisiejszym spotkaniu zasłużenie i powinniśmy skończyć je już w pierwszej połowie. Mieliśmy dużo sytuacji, dominowaliśmy, ale momentami opadały ręcę, gdy piłka nie chciała wpaść do bramki. Zawsze staram się patrzeć pozytywnie i warto podkreślić, że dziś stworzyliśmy kilka stuprocentowych okazji. Dzisiejsze zwycięstwo było dla nas bardzo ważne – mówił Dobi.

Widzew prowadził po pierwszej połowie 1:0, ale już na samym początku drugiej części gry stracił gola. To jednak nie załamało widzewiaków, którzy za sprawą Marcina Robaka ponownie wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca meczu.

Reklama

– Cieszymy się ze zwycięstwa nad trudnym przeciwnikiem. Moi zawodnicy zasługują na szacunek za to, co wypracowali w dzisiejszym meczu. Po stracie bramki ponownie opadły mi ręce, ale drużyna pokazała charakter i podniosła się – zakończył trener Widzewa.

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz