Reklama
Reklama
Reklama

Porażka z liderem trzeciej ligi. Dwie kontuzje w łódzkim klubie

Czas 2 min czytania
Porażka z liderem trzeciej ligi. Dwie kontuzje w łódzkim klubie

W piątym meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego Widzew przegrał z liderem grupy drugiej III ligi KKS Kalisz 1:2. Gola dla łodzian strzelił Konrad Gutowski. Łodzianie stracili w tym meczu dwóch zawodników.

Reklama

Sparing rozpoczął się dla Widzewa pechowo. Już w 13. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Przemysław Kita. – Wydaje mi się, że wpływ na postawę zespołu miał uraz Przemka – stwierdził trener Marcin Kaczmarek.

KKS Kalisz prowadził do przerwy po golu Roberta Tunkiewicza. W drugiej połowie wyrównał Gutowski. Wynik ustalił Sebastian Kaczyński na pięć minut przed zakończeniem spotkania. W drugiej połowie kolejny piłkarz Widzewa nabawił się kontuzji. Przedwcześnie do szatni musiał udać się Krystian Nowak.

Reklama

– Podczas gry na sztucznej murawie pewne urazy są wkalkulowane. Liczymy, że te kontuzje nie będą poważne, a teraz czekamy na informacje na temat zdrowia zawodników. Po pierwszej diagnozie zdecydowanie gorzej wygląda uraz Przemka Kity – informuje Kaczmarek.

Szkoleniowiec nie był zadowolony z postawy zawodników w starciu z trzecioligowcem. – Zmarnowaliśmy wiele sytuacji, które następnie się na nas zemściły. Nigdy nie będę zadowolony po przegranym meczu, szczególnie z przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej. Będziemy na ten temat rozmawiać z zespołem, ale na dziś najważniejsze dla mnie są informacje na temat zdrowia zawodników – zaznaczył Kaczmarek.

Te nie są najlepsze. Kitę i Nowaka czekają operacje. Do gry wrócą dopiero za pół roku.

Reklama

W drugiej połowie w Widzewie zadebiutował pozyskany w sobotę Henrik Ojamaa. – Liczę, że w najbliższym czasie wkomponuje się w zespół i na wiosnę będzie dla drużyny wartością dodatnią – stwierdził trener Widzewa.

Widzew Łódź – KKS Kalisz 1:2 (0:1)

Bramki:

Gutowski 50. – Tunkiewicz 38., Kaczyński 85.

Reklama

Widzew: Patryk Wolański (46. Wojciech Pawłowski) – Łukasz Turzyniecki, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna (46. Krystian Nowak) (61. Daniel Tanżyna), Marcel Pięczek (46. Łukasz Kosakiewicz) – Marcel Gąsior, Bartłomiej Poczobut (46. Mateusz Możdżeń) – Christopher Mandiangu (46. Henrik Ojamaa), Przymysław Kita (13. Mateusz Malec), (46. Konrad Gutowski), Robert Prochownik (46. Adam Radwański) – Rafał Wolsztyński (71. Christopher Mandiangu).

Fot. Widzew Łódź

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama