Reklama
Reklama

Powalczą o „chodzony” Puchar Niepodległości

Czas < 1 min czytania
Powalczą o „chodzony” Puchar Niepodległości

fot. Walking Futbol Polska

W dniach 13-14 listopada w hali GOSTiR w Rzgowie odbędą się zmagania o Puchar Niepodległości w chodzonej odmianie piłki nożnej. Będzie to ostatni turniej z cyklu Walking Futbol Tour 2021.

Reklama

Dwudniowe zawody rozpocznie sobotnia rywalizacja pań. Na parkiecie zaprezentują się gospodynie – drużyna Fiero Zawiszy Rzgów, ale też m.in. ekipa The Stars Łódź. Dzień później o zwycięstwo powalczą panowie. Wśród zespołów, które potwierdziły już udział w turnieju znajdują się m.in. Rosomak Łódź (sensacyjni triumfatorzy Almelo City Cup 2021 uważanego w środowisku za „chodzony” odpowiednik Ligi Mistrzów – więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ), Szarża Charzykowianka Chojnice czy Pozytywni WF Klub.

– Grać mogą byli piłkarze, jak i zupełni amatorzy. Przepisów gry nauczymy każdego w kilka minut. Dwie najważniejsze różnice w porównaniu z klasyczną piłka nożną to zakaz biegania i zakaz gry kontaktowej. Gwarantujemy doskonałą zabawę w fantastycznej atmosferze i wiele pozytywnych emocji. – zachęca Jarosław Paradowski, propagator walking footballu w Polsce.

Reklama

Grać mogą byli piłkarze, jak i zupełni amatorzy. Przepisów gry nauczymy każdego w kilka minut.

Jarosław Paradowski, propagator walking footballu w Polsce

W programie Pucharu Niepodległości oprócz meczów turniejowych znajdą się także spotkania pokazowe, w których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tej wciąż niszowej dyscyplinie sportu. Zaplanowano także konkursy z nagrodami dla widzów.

Reklama

Zgłoszenia można wysyłać na adres kontakt@walkingfutbol.pl. W turnieju mogą wziąć udział panowie po 50. oraz panie po 40. roku życia. Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.walkingfutbol.pl. oraz pod numerem telefonu 690 990 278.

Reklama

AktywnośćInne sportyPiłka nożna

aktywnośćSporty amatorskie i rekreacjawalking football

Dodaj komentarz

Reklama