Reklama
Reklama
Reklama

Pożegnania w ŁKS. Odchodzą doświadczeni, robią miejsce dla młodych

Czas 2 min czytania
Pożegnania w ŁKS. Odchodzą doświadczeni, robią miejsce dla młodych

Tomasz Salski żegna Dominika Budzyńskiego i Artura Bogusza (fot. ŁKS Łódź)

Rafał Kujawa, Wojciech Łuczak i Kamil Rozmus nie są już zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego. Ich umowy, wygasające 30 czerwca bieżącego roku, nie zostały przedłużone. ŁKS rozstał się także z Dominikiem Budzyńskim i Arturem Boguszem.

Reklama

Każdy z wymienionej piątki przyczynił się do awansu ŁKS-u do PKO Ekstraklasy. 

W rundzie jesiennej obecnego sezonu Kujawa rozegrał dla ŁKS-u 15 spotkań ligowych, w których zdobył cztery bramki (w tym trzy przeciwko Koronie Kielce). Dorobek zawodnika uzupełniają trzy występy w Pucharze Polski, w tym jeden ze strzelonym golem. W poprzednich rozgrywkach niespełna 32-letni napastnik wystąpił w jednym pucharowym boju i  28 ligowych – w trakcie których 10 razy pokonywał bramkarza rywali. Z kolei w sezonie 2017/18, jeszcze w drugiej lidze, Kujawa zaliczył siedem spotkań, podczas których zanotował dwa trafienia do siatki przeciwników. Wcześniej, przypomnijmy, wychowanek ŁKS występował w seniorskich rozgrywkach przy al. Unii w latach 2007-2012.

Reklama

Rozmus od lutego 2016 roku zagrał w pierwszej drużynie ŁKS-u niespełna 90 meczów, z czego sześć w rundzie jesiennej kończącego się sezonu – po trzy w Pucharze Polski i w PKO Ekstraklasie. Dorobek 26-letniego lewego obrońcy w biało-czerwono-białych barwach uzupełniają ponadto spotkania w okręgowym Pucharze Polski, w trzeciej lidze (48 gier), w drugiej (24) i w pierwszej (5 + jeden występ w Pucharze Polski). Pochodzący ze Szczebrzeszyna defensor ma też na koncie jednego strzelonego gola – jeszcze w trzeciej lidze w wygranym 9:1 meczu z Wartą Działoszyn.

Łuczak był piłkarzem ŁKS-u od stycznia 2018 roku. Od tamtego czasu urodzony w Zgorzelcu pomocnik rozegrał 51 spotkań i zdobył 10 bramek. W rundzie jesiennej sezonu 2019/20 Łuczak cztery razy pojawił się na boiskach PKO Ekstraklasy. W pierwszej lidze w sezonie 2018/19 niespełna 31-letni obecnie piłkarz zaliczył 31 meczów i strzelił w nich dwa gole. A w rundzie wiosennej rozgrywek 2017/18, jeszcze w drugiej lidze, w 15 spotkaniach zdobył osiem bramek – w tym trzy podczas jakże pamiętnej konfrontacji z Siarką Tarnobrzeg.

Artur Bogusz dołączył do ŁKS-u 1 lipca 2018 roku. W minionym sezonie w pierwszej lidze rozegrał  19 spotkań. Co ciekawe, każde z nich zaczynał w podstawowej jedenastce. Oprócz wielu udanych interwencji w obronie, Artur przyczynił się też do wywalczenia awansu trzema strzelonymi golami – w potyczkach Wartą Poznań, Odrą Opole i Chrobrym Głogów. Za to w trwających jeszcze rozgrywkach 27-latek wystąpił w 12 meczach PKO Ekstraklasy i dwóch spotkaniach o Puchar Polski. Warto przypomnieć, że jeden z tych pucharowych występów – w Sosnowcu przeciwko miejscowemu Zagłębiu – pochodzący z Łodzi obrońca uświetnił dodatkowo golem i asystą.

Reklama

Dominik Budzyński jednym z „Rycerzy Wiosny” został 16 lipca 2018 roku. Podczas pierwszego sezonu gry przy al. Unii „Budzik” rozegrał jedno spotkanie w pierwszej lidze oraz jedno w Pucharze Polski, gdy ŁKS był bliski wyeliminowania Lecha Poznań. Mierzący 189 cm wzrostu bramkarz z dobrej strony pokazał się również w drugiej drużynie – zwłaszcza w wygranych 3:0 derbach z Widzewem II. W obecnych rozgrywkach 28-letni wychowanek Lewarta Lubartów zagrał w jednym meczu PKO Ekstraklasy (z Pogonią w Szczecinie), a także dwóch potyczkach o Puchar Polski.

https://www.facebook.com/lkslodz/posts/3201577673222703

fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama