Reklama
Reklama

Poznaliśmy nazwiska uczestników European Individual Ice Speedway Championship

Czas 2 min czytania
Poznaliśmy nazwiska uczestników European Individual Ice Speedway Championship

Znane są już nazwiska wszystkich 16 uczestników European Individual Ice Speedway Championship. Impreza odbędzie się już w sobotę, 4 grudnia, na torze Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Początek zmagań zaplanowano na 18.45. Trwa sprzedaż biletów online na te zawody.

Reklama

W imprezie wezmą udział żużlowcy z 9 krajów. Najwięcej miejsc – 3 – przypadło reprezentantom Szwecji. Po 2 zawodników przyślą do naszego kraju Austriacy, Czesi, Finowie, Holendrzy i Rosjanie. Po jednym z kolei desygnują federacje Niemiec, Włoch i Polski. Formuła zawodów przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej.

Indywidualne Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce po raz trzeci. W 2008 roku medale tej imprezy rozdano w Sanoku, gdy jedyny raz w historii tego sportu zdarzyło się, że po złoto sięgnął reprezentant innego kraju niż Rosja. Wygrał wówczas Austriak Franz Zorn. W ubiegłym roku impreza ta zawitała do naszego kraju po raz drugi. Tym razem do Tomaszowa Mazowieckiego. Tam już niespodzianki nie było – zwyciężył Rosjanin Dmitrij Soliannikov.

Reklama

Ten ostatni będzie bronił tytułu w Tomaszowie Mazowieckim. Oprócz niego w stawce zobaczymy dziewięciu innych zawodników, którzy startowali przed rokiem, w tym jedynego Polaka Michała Knappa. Sześciu innych żużlowców wystartuje w Arenie Lodowej po raz pierwszy. Faworytami będą oczywiście Rosjanie. A z jakimi nadziejami przystąpi do rywalizacji Michał Knapp?

– Liczę, że uda mi się uplasować w czołowej dziesiątce. Taki wynik uznałbym za satysfakcjonujący. Oba silniki są po kapitalnym remoncie. Mam nadzieję, że będą się spisywać jak należy. Sam jestem ciekaw jak potoczą się dla mnie te zawody – powiedział Knapp.

Reklama

Oficjalna lista startowa

Reklama
 1. Nieek Schaap (Holandia)
 2. Nikita Bogdanov (Rosja)
 3. Andrej Divis (Czechy)
 4. Dmitrij Soliannikov (Rosja)
 5. Michał Knapp (Polska)
 6. Max Koivula (Finlandia)
 7. Franz Zorn (Austria)
 8. Hans Weber (Niemcy)
 9. Lukas Hutla (Czechy)
 10. Luca Bauer (Włochy)
 11. Ove Ledstroem (Szwecja)
 12. Jasper Iwema (Holandia)
 13. Harald Simon (Austria)
 14. Atte Suollami (Finlandia)
 15. Albin Lindblom (Szwecja)
 16. Jimmy Hornell (Szwecja)

Trwa internetowa sprzedaż biletów na te atrakcyjne zawody. Można je kupować online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Cennik:

Strefa VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce siedzące z najlepszą widocznością w hali, program zawodów)

Reklama

Bilet Normalny – 350 zł
Bilet Ulgowy (osoby do 18. Roku życia) – 200 zł

Trybuna A

Bilet Normalny – 119 zł
Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) – 99 zł

Reklama

Trybuna B

Bilet Normalny – 109 zł
Bilet Ulgowy (dzieci i młodzież do lat 18; emeryci i renciści) – 89 zł

Voucher na Program Zawodów – 20 zł

Reklama

Uwaga:

a) Dzieciom do lat 6 przysługuje bezpłatne wejście. Dziecko wchodzi na obiekt bez biletu i zajmuje miejsce na kolanach opiekuna.
b) W obiekcie przygotowano 10 miejsc dla kibiców niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z ich opiekunami. Organizatorzy przewidzieli dla nich bezpłatne wejściówki. Chętni mogą zgłaszać się drogą mailową pod adresem: events@speedwayevents.pl. Termin upływa 26 listopada, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 75 % pojemności obiektu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19). Patronat honorowy nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Reklama

Źródło: informacja prasowa organizatora

Inne sportyPiłka nożna

sporty motorowe

Dodaj komentarz

Reklama