Reklama
Reklama
Reklama

Pracowita zima na stadionie Widzewa. MAKiS wymieni sztuczną murawę

Czas < 1 min czytania
Pracowita zima na stadionie Widzewa. MAKiS wymieni sztuczną murawę

Kibice Widzewa podczas meczu na stadionie przy al. Piłsudskiego (fot. widzew.com / Kamila Matusiak)

Sezon zimowy to wielkie wyzwanie dla greenkeeperów, którzy opiekują się boiskami na piłkarskich stadionach. Na Widzewie na najbliższe tygodnie przewidziano m.in. wymianę sztucznej murawy.

Reklama

Już za 1,5 miesiąca piłkarze Widzewa wrócą do ligowych zmagań w sezonie 2020/2021. W tym czasie greenkeeperzy będą mieli czas, by odpowiednio przygotować murawę na obiekcie przy al. Piłsudskiego do wiosennej eksploatacji.

Oprócz standardowych prac na boisku, na którym swoje domowe mecze rozgrywa Widzew, przewidziano wymianę sztucznej murawy wzdłuż trybuny C. 

Reklama

Okalająca boisko trawa uległa dość zużyciu w czasie eksploatacji, ponieważ miejsce to jest intensywnie użytkowane przez służby porządkowe, pracowników klubu i telewizji oraz osoby odpowiedzialne za bandy. 

Większe prace mogą być natomiast związane z powiększeniem pojemności stadionu. Przypomnijmy, że omawiany wariant przewiduje rozbudowę obiektu poprzez dostawienie na każdej z trybun krzesełek w najniższym rzędzie, tuż przy murawie.

Zgodnie z październikowymi zapowiedziami Piotra Szora, ówczesnego wiceprezesa Widzewa, klub zabezpieczył odpowiednią kwotę na ten cel, a sama rozbudowa o 550 miejsc może nastąpić już trwającej zimy. 

Reklama

fot. widzew.com / Kamila Matusiak

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama