Nowa nadzieja Widzewa. Zmiana osoby odpowiedzialnej za transfery

LODZ. 29.09.2020 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. WIDZEW LODZ - ZAGLEBIE SOSNOWIEC N/Z DOMINIK KUN, MERVEILLE FUNDANBU FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Reklama
Czas < 1 min czytania

Dalszy ciąg zmian w Widzewie. Z dniem 1 stycznia ze stołkiem prezesa pożegnała się Martyna Pajączek. Dzień później klub poinformował o rozstaniu się z Mirosławem Leszczyńskim.

Mirosław Leszczyński na przełomie lipca i sierpnia minionego roku oddelegowany został przez Stowarzyszenie Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź do wspierania Zarządu Widzew Łódź SA w sprawach transferowych. 

To właśnie Leszczyński pomagał przy przeprowadzaniu letnich transferów do klubu z al. Piłsudskiego. Przypomnijmy, że latem do Widzewa dołączyli Miłosz Mleczko, Dominik Kun, Michał Grudniewski, Patryk Stępiński, Patryk Mucha, Mateusz Michalski i Merveille Fundambu.

Reklama

Skuteczność tych ruchów kadrowych jest dość przeciętna, o ile nie słaba. Biorąc pod uwagę fakt, że transfer najlepszego z wymienionej grupy Patryka Muchy to pomysł trenera Dobiego, to tak naprawdę żaden z zawodników nie potrafił wykazać się nadzwyczajnymi umiejętnościami na poziomie Fortuna 1 Ligi. 

Niezłe wrażenie sprawiali Mleczko, Grudniewski i w pierwszych meczach Fundambu. Po reszcie piłkarzy spodziewaliśmy się dużo więcej.

Transferowe niewypały poskutkowały rozstaniem z Mirosławem Leszczyńskim. Jego obowiązki, zgodnie z naszymi jesiennymi przewidywaniami, przejmie szef działu skautingu, Tomasz Wichniarek.

Reklama

To właśnie Wichniarek będzie od początku stycznia odpowiedzialny za wszystkie sprawy transferowe związane z występującym obecnie w Fortuna 1 Lidze zespołem seniorów. Jak czytamy na widzew.com, „tworzy on w tym celu profesjonalną strukturę skautingową”. Oby w najbliższych miesiącach spisał się lepiej niż jego poprzednik.

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz