Reklama
Reklama
Reklama

Prawie 170 tysięcy telewidzów meczu Widzew – Olimpia

Czas < 1 min czytania
Prawie 170 tysięcy telewidzów meczu Widzew – Olimpia

Kibice Widzewa Fot. Marian Zubrzycki

Mecz Widzewa z Olimpią Elbląg przyciągnął przed telewizory tłumy widzów. To II-ligowe spotkanie na antenie TVP3 obejrzało 169 000 osób. Dla porównania mecz Real Madryt – FC Barcelona w Canal+ obejrzało 355 000 widzów.

Reklama

W pierwszych kolejkach 2020 roku Widzew często będzie gościł na antenie TVP3. Nie ma się co dziwić, skoro łódzki klub przyciąga przed telewizory widownię zbliżoną do tej, która śledziła hitowe mecze PKO Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań (242 tys w TVP) oraz pomiędzy Legią Warszawa i Cracovią (170 tys w Canal+).

Oczywiste jest to, że więcej osób ma dostęp do TVP3 niż do Canal+. Niemniej jednak warto podkreślić, że II-ligowe spotkanie Widzew – Olimpia zajęło w ten weekend czwarte miejsce pod względem oglądalności w Polsce, co jest doskonałym wynikiem.

W kolejnych tygodniach piłkarscy kibice ponownie będą mogli śledzić poczynania piłkarzy trenera Marcina Kaczmarka. Już w najbliższą niedzielę transmitowany będzie pojedynek z Górnikiem Łęczna, a w kolejnych tygodniach również ze Stalą Rzeszów i Garbarnią Kraków.

Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama