Reklama
Reklama

PZPN: „17052 widzów na meczu ŁKS – Chrobry”

Czas < 1 min czytania
PZPN: „17052 widzów na meczu ŁKS – Chrobry”

fot. Marian Zubrzycki

Chociaż od meczu ŁKS – Chrobry minęło już trochę czasu, to wciąż sporo mówi się o liczbie kibiców, która w piątkowy wieczór zameldowała się na trybunach stadionu przy al. Unii 2. Swoje „trzy grosze” do sprawy dorzucił PZPN, na którego oficjalnej stronie internetowej pojawiła się informacja, zgodnie z którą spotkanie oglądało 17052 widzów.

18008 osób na meczu ŁKS – Chrobry? PZPN twierdzi inaczej

Przypomnijmy, że według oficjalnych źródeł, w tym informacji przekazanej przez spikera zawodów podczas meczu, spotkanie ŁKS – Chrobry oglądało 18 008 osób. Mowa nie tylko o kibicach na trybunach ale także najemcach lóż biznesowych oraz dziennikarzach i fotoreporterach.

Reklama

Tymczasem portal Łączy Nas Piłka, czyli oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Nożnej podała, że mecz otwarcia Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla w Łodzi oglądało 17052 widzów. Skąd taka rozbieżność?

ŁKS postraszy Arkę? forBET kusi wysokim kursem na zwycięstwo łódzkiego zespołu

Reklama

ŁKS: „17052 to liczba faktycznie sprzedanych biletów”

Informacje, które widnieją na stronie Łączy nas piłka, pochodzą z oficjalnych protokołów sędziowskich oraz raportów delegata. Natomiast obecny na stadionie delegat PZPN-u otrzymał z klubu informację o liczbie sprzedanych wejściówek, a nie o osobach zasiadających na trybunach.

– 17052 to liczba faktycznie sprzedanych biletów w systemie – wyjaśnia Bartosz Król, rzecznik prasowy ŁKS-u.

Reklama

– Łącznie na sektorach zasiadło 17654 fanów, a różnica pomiędzy wspomianymi liczbami to osoby, które pojawiły się na stadionie na zaproszenie naszego klubu – w tym zawodnicy Akademii ŁKS, ŁKS Schools i naszych klubów partnerskich, dziennikarze, a także goście (głównie byli piłkarze, trenerzy i działacze ŁKS-u), którzy zasiedli na sektorze VIP. Do tego dochodzą jeszcze 354 osoby, które oglądały piątkowy mecz z lóż w strefie Skybox – dodaje Król.

Reklama

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE >>> Otwarcie stadionu ŁKS-u oglądało najwięcej kibiców

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama