Reklama
Reklama

PZPN podjął decyzję – gramy dalej!

Czas < 1 min czytania
PZPN podjął decyzję – gramy dalej!

Piłka nożna (fot. flooy z Pixabay)

Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował o kontynuowaniu rozgrywek na szczeblu centralnym. Mecze odbywać się jednak będą bez udziału publiczności.

Reklama

W chwili obecnej PZPN nie zdecydował o zawieszeniu bądź przerwaniu rozgrywek. To oznacza, że sportowa rywalizacja będzie trwała na przyjętych wcześniej zasadach – spotkania PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi i II ligi będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Podczas posiedzenia PZPN podjął też decyzje w przypadku spełnienia się najczarniejszego scenariusza, jakim byłoby niedokończenie rozgrywek. Tak może się stać, jeśli koronawirus zostanie wykryty np. u któregoś z zawodników. Wówczas sezon zostanie zakończony, a wiążąca będzie sytuacja w tabeli po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. 

Reklama

W przypadku II ligi odwołane zostałyby baraże, a awans wywalczyłyby 3 najlepsze zespoły. 

Ogłoszone rozstrzygnięcia są pozytywne dla Widzewa i niezbyt korzystne dla ŁKS-u. W przypadku zakończenia sezonu już teraz, obie łódzkie ekipy znalazłyby się w następnych rozgrywkach w I lidze. 

W chwili obecnej obowiązuje jednak decyzja zgodnie z którą mecze rozgrywek szczebla centralnego będą rozgrywane przy pustych trybunach. Taki stan rzeczy ma trwać do odwołania. 

Reklama

Pełny komunikat PZPN-u dostępny jest TUTAJ.

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama