Reklama
Reklama
Reklama

Siatkarki ŁKS dzielnie walczyły w Policach. Lider wygrał w pięciu setach

Czas < 1 min czytania
Siatkarki ŁKS dzielnie walczyły w Policach. Lider wygrał w pięciu setach

Zespół ŁKS Commercecon rozegrał niezłe spotkanie, ale musiał uznać wyższość najlepszej drużyny tego sezonu. Łodzianki przegrały po walce z Chemikiem Police 2:3.

Reklama

W pierwszym secie gospodynie szybko osiągnęły trzypunktowe prowadzenie, które powiększyły w końcówce. Drugą partię Chemik również rozpoczął od prowadzenia 6:3, a następnie 12:9. Od tego momentu do głosu doszły łodzianki, które wyszły na prowadzenie 18:16. Set zakończył atak Izabeli Kowalińskiej.

Trzecią partię ponownie wygrała drużyna z Polic, choć początek należał do ŁKS, który prowadził 5:3. W czwartej partii mistrzynie Polski prowadziły 6:4, a następnie 13:11. Nieźle na zagrywce spisywał się Eva Mori. Gospodynie doprowadziły do remisu po 21, ale końcówka należała do łodzianek. Klaudia Alagierska zdobyła kilka cennych punktów i dzięki niej ŁKS wygrał do 22.

Reklama

Tie-break początkowo toczył się pod dyktando miejscowych, które odskoczyły na trzy punkty. Łodzianki zniwelowały straty i przegrywały 7:8. Niestety miały problemy z przyjęciem zagrywki Marleny Kowalewskiej i przegrały 10:15.

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:19, 19:25, 25:21, 22:25, 15:10)

ŁKS: Klaudia Alagierska, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Katarina Lazovic, Eva Mori, Aleksandra Wójcik – Krystyna Strasz (libero), Natalia Skrzypkowska, Daria Szczyrba.

Reklama

Fot. ŁKS Commercecon

Siatkówka

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama