Reklama
Reklama

Skórnicki i Nowak gotowi na start sezonu. „Chcemy zadowolić kibiców Orła”

Czas 2 min czytania
Skórnicki i Nowak gotowi na start sezonu. „Chcemy zadowolić kibiców Orła”

Trener Orła, Adam Skórnicki odpowiada na pytania dziennikarzy, fot. Orzeł Łódź

Przed inauguracją sezonu eWinner 1. Ligi w ekipie Orła panują bojowe nastroje.

Reklama

Trener Orła, Adam Skórnicki zapowiada, że problemy kadrowe Unii Tarnów nie sprawią, że jego drużyna straci koncentrację. – Unia rozegrała już jedno spotkanie, więc można powiedzieć, że są w rytmie meczowym. Z drugiej strony w meczu ze Zdunkiem Wybrzeżem Gdańsk stracili Nielsa Kristiana Iversena, więc zamiast poczuć się lepiej, morale drużyny pewnie trochę podupadło. Na pewno nie lekceważymy naszych sobotnich rywali i podchodzimy do tego meczu w stu procentach skoncentrowani – powiedział na przedmeczowym briefingu.

„Wierzę, że moi zawodnicy są w stanie walczyć i wygrywać”

Szkoleniowiec Orła skomentował także zmiany, które wprowadził w zestawieniu łódzkiej ekipy w porównaniu do meczu na mecz z Aforti Startem Gniezno (ostatecznie nie doszedł on do skutku z uwagi na wykrycie w ekipie rywali przypadków zarażenia koronawirusem). – Inaczej jedzie się w meczu wyjazdowym, a inaczej w meczu u siebie, dlatego też składy trochę się różnią. Jako że starcie z Aforti Startem Gniezno miało być naszym premierowym w tym sezonie, z tamtego zestawienia nie należy wyciągać daleko idących wniosków. Mamy taką tabelę biegową, że niektórzy zawodnicy spotykają się z wybranymi żużlowcami z drugiej strony, więc czasami przemeblowanie składu jest potrzebne. Zależy ono również od dyspozycji zawodników. Na razie pojawia się kilka znaków zapytania dotyczących formy naszych zawodników, ale większość żużlowców nabrała pewności siebie podczas treningów na torze. Wierzę, że moi zawodnicy są w stanie walczyć i wygrywać – podkreślił Skórnicki.

Reklama

„Całą zimę pracowałem, aby moje wyniki były jak najlepsze”

Gotowość do walki deklaruje także zawodnik Orła Marcin Nowak, który zaprezentuje się w sobotnim starciu z numerem 9. – Wykorzystaliśmy wolny czas, aby przeanalizować występ Unii Tarnów. Oglądałem ich mecz, aby sprawdzić, jak radzą sobie poszczególni zawodnicy. Chcę wykonać jak najlepiej swoją pracę. Całą zimę ciężko pracowałem, aby moje wyniki były jak najlepsze i mam nadzieję, że potwierdzę to w spotkaniu z Unią Tarnów. Chcemy wygrać ten mecz, aby zadowolić zarówno kibiców, jak i siebie samych – podkreślił żużlowiec Orła.

Mecz Orła Łódź z Unią Tarnów rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:30.

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama