Reklama
Reklama
Reklama

Stracona szansa Grot Budowlanych Łódź

Czas 2 min czytania
Stracona szansa Grot Budowlanych Łódź

Jakub Głuszak, trener Grot Budowlanych Łódź Fot. Marian Zubrzycki

Grot Budowlani Łódź prowadzili w Kaliszu 1:0 w setach i 21:17 w drugiej partii, jednak nie wykorzystali szansy i przegrali z Energą MKS-em.

Reklama

W 2022 roku Grot Budowlani grają w Tauron Lidze słabo. Przegrały wszystkie cztery mecze w słabym stylu. O ile można wytłumaczyć słabe wyniki z Chemikiem Police czy Legionovią, to brak punktów z Radomką i Energą MKS-em jest zaskakujący. Młoda drużyna niestety nie robi oczekiwanych postępów, a już dawno nie zdarzyło się, żeby wszystkie zawodniczki zagrały na dobrym poziomie. Gdy dobrze spisuje cię Monika Fedusio, zawodzą Zuzanna Górecka i Ana Cleger. Nadziei nie spełnia też Martyna Łazowska.

Spotkanie w Kaliszu rozpoczęło się jednak nieźle, bo mimo straty na początku pierwszego seta łodzianki zdołały wygrać. Największa w tym zasługa Moniki Fedusio, wspieranej przez Julię Szczurowską. Później było jeszcze lepiej , bo w drugiej partii Grot Budowlani dominowali. Bardzo dobrze spisywała się Justyna Łysiak, szalejąca w obronie. I gdy wydawało się, że będzie 2:0, łódzki zespół stanął. Prowadził 21:17, by przegrać na przewagi.

Reklama

Nakręcone siatkarki z Kalisza poszły za ciosem. Bezkarnie punktowały łodzianki ze środka, a ułatwiała im to słaba zagrywka rywalem. Przewaga Energi MKS-u była ogromna, a po drugiej stronie niemoc się pogłębiała. Zniknęła obrona, nie punktowały środkowe, a Łysiak była coraz bardziej przewidywalna i niedokładna. Trener wpuścił na boisko Cleger, lecz nic to nie zmieniło.

Trochę lepiej było w czwartym secie i była szansa doprowadzenie do tie-breaka, bo Grot Budowlani wygrywali 20:18. Znów jednak usztywniły się i roztrwoniły przewagę, przede wszystkim z powodu słabej skuteczności w ataku (ogółem 31 proc.). Drużyna z Kalisza wygrała zasłużenie. W następnej kolejce – 12 lutego – Budowlane podejmą BKS Bostik Bielsko-Biała.

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 3:1

Sety: 23:25, 27:25, 25:14, 25:23

Reklama

Energa MKS: Kucharska 5, Dudek 6, Cygan 9, Drużkowska 19, Żurowska 16, Łukasik 12, Wysokińska (libero) oraz Mucha 10

Grot Budowlani: Łazowska 6, Górecka 13, Centka 3, Szczurowska 14, Fedusio 12, Lisiak 8, Łysiak (libero) oraz Cleger 12, Damaske 1, Lewandowska

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama