Reklama
Reklama

Stypendia i nagrody dla sportowców z Łodzi

Czas 2 min czytania
Stypendia i nagrody dla sportowców z Łodzi

Kajetan Duszyński (z prawej) - mistrz olimpijski z AZS Łódź Fot. AZS Łódź/Paweł Burchardt

Milion złotych przeznaczy miasto na stypendia sportowe w 2022 roku. Ich przyznanie i ich wysokość określone będą na podstawie wyników w 2021 roku.

Reklama

Miasto poinformowało we wtorek, że w 2022 r. łódzcy sportowcy (poza nagrodami za wysokie wyniki sportowe) będą mogli otrzymać również stypendia sportowe. „Stypendia będą wyrazem uznania dla prezentowanego poziomu sportowego i osiągnięć w danym sporcie. Ponadto będą stanowiły dodatkową formę wsparcia indywidualnego umożliwiającą rozwój kariery sportowej i osiąganie wysokich wyników sportowych przez zawodnika” – argumentuje urząd miasta.

Stypendium do 2,4 tysiąca złotych

Stypendiami będą honorowani zawodnicy od kategorii wiekowej od juniora młodszego do seniora. Przyznawane będą za miejsca I-VIII na igrzyskach olimpijskich, paraolimpijskich lub igrzyskach olimpijskich głuchych oraz udział w tych imprezach, miejsca I-III w MŚ lub ME oraz za I m. MP.

Reklama

Stypendia będą mogli otrzymać zawodnicy uprawiający sport i konkurencję sportową objętą programem igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich lub igrzysk olimpijskich głuchych. Stypendia przyznawane będą na okres 10 miesięcy. Wysokość ich będzie uzależniona od osiągniętego wyniku oraz kategorii wiekowej, liczby zawodników i kwoty zapisanej w budżecie na dany rok. Najniższa kwota miesięcznego stypendium to 300 złotych brutto a najwyższa 4,5 tysiąca złotych brutto.

Nagrody – nawet 25 tysięcy złotych

Będą też nagrody dla najlepszych sportowców. Wnioski kluby lub sami zawodnicy mogą składać do 20 stycznia. Do rozdzielenia jest 600 tysięcy złotych. Nagrody są przyznawane raz w roku i uwzględniany jest najlepszy wynik sportowy. W ogłoszonym naborze będą brane pod uwagę wyniki uzyskane przez zawodników w 2021 roku. Nagrodami będą honorowani zawodnicy od kategorii wiekowej juniora młodszego/ kadeta do seniora. Przyznawane będą za: ustanowienie rekordu świata lub Europy, miejsca I-VIII na igrzyskach olimpijskich, paraolimpijskich oraz udział w tych imprezach, miejsca I-III w MŚ lub ME oraz za I m. MP. Nagrodami honorowani będą zawodnicy osiągający wyniki w sportach olimpijskich i nieolimpijskich oraz ich trenerzy.

Reklama

Dla przykładu za zajęcie miejsc od pierwszego do ósmego na igrzyskach olimpijskich sportowiec otrzyma do 25 tysięcy złotych, a jego trener 15 tysięcy złotych. Dotyczy to choćby Kajetana Duszyńskiego, który w Tokio wywalczył złoto.

Reklama

Inne sporty

Kajetan Duszyński

Dodaj komentarz

Reklama