Reklama
Reklama

Syn zapomnianego zawodnika ŁKS-u gra w Widzewie

Czas < 1 min czytania
Syn zapomnianego zawodnika ŁKS-u gra w Widzewie

Ricardo Gonçalves, syn Rodrigo Gonçalvea do Nascimento jednego z pierwszych Brazylijczyków w ŁKS-ie, gra w Widzewie U19.

Reklama

Ricardo Gonçalves przygotowuje się do sezonu z Widzewem U19. To syn Rodrigo Gonçalvesa do Nascimento jednego z pierwszych zawodników, których Antoni Ptak sprowadził do ŁKS-u z Brazylii. Jego ojciec nie zrobił wielkiej kariery. Do ŁKS-u dołączył wiosną 1997 roku. Rozegrał dwa mecze, w których strzelił jedną bramkę. W wygranym 4:2 spotkaniu z Polonią Warszawa, w 41 minucie zmienił kontuzjowanego Daniela Dubickiego, a już trzy minuty później cieszył się z bramki. Co ciekawe, niektórzy kibice i piłkarze byli źli na Brazylijczyka, bo cała drużyna grała wtedy na Mirosława Trzeciaka, który szedł na króla strzelców, a Rodrigo odebrał mu stosunkowo łatwego gola. Trzeciak miał tym trudniejsze zadanie, że ŁKS pauzował w ostatniej kolejce, bo Sokół Tychy wycofał się z rozgrywek. Jak wiemy ostatecznie udało mu się sięgnąć po trofeum.

Rodrigo w ŁKS-ie na poziomie ekstraklasy zaliczył jeszcze jeszcze wygrany 4:1 mecz z Lechem Poznań. Później grywał w Pogoni Szczecin, Piotrcovii Piotrków, z której został ponownie wypożyczony na rundę wiosenną sezonu 2000/2001 do ŁKS-u, UKS Ustków i Luciążance Przygłów, ale kariery nie zrobił. Oby inny los czekał jego syna. Tradycje rodzinne ma, bo jego ojciec jest szwagrem Sergio Bataty, ełkaesiaka, którego kibice wspominają zdecydowanie cieplej.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama