Reklama
Reklama

T. Salski o obniżkach wynagrodzeń: „Do końca tygodnia załatwimy sprawę”

Czas 2 min czytania
T. Salski o obniżkach wynagrodzeń: „Do końca tygodnia załatwimy sprawę”

Tomasz Salski, prezes ŁKS-u

Na oficjalnej witrynie Łódzkiego Klubu Sportowego pojawiła się rozmowa z prezesem ŁKS-u – Tomaszem Salskim. Sternik beniaminka PKO Ekstraklasy odniósł się do kilku spraw, m.in. do obniżek wynagrodzeń, ewentualnego powrotu do ligowej rywalizacji czy rozbudowy obiektu przy al. Unii.

Reklama

Prezes Salski przyznał, że w chwili obecnej cały czas wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Mowa głównie o poszczególnych rozwiązaniach dotyczących ewentualnego powrotu na boisko piłkarzy w PKO Ekstraklasie.

– Wszyscy chcemy znać odpowiedzi na pytania o to, co będzie jeśli ktoś z klubu zostanie zarażony. Na dziś – kwarantanna całej drużyny, czy to zostanie ograniczone tylko do osoby zarażonej? Co jeśli zostanie zarażona grupa młodzieżowców przy założeniu, że nie ma kwarantanny dla wszystkich osób w klubie, a przypominam, że jeśli dziś młodzieżowiec jest powołany do reprezentacji, klub w takim przypadku może przełożyć mecz. Takich pytań jest więcej. Chociażby o to, jak ograniczyć zagrożenie zarażenia się koronawirusem w przypadku meczów wyjazdowych, czyli gdy korzystamy z hoteli i restauracji, które w tej chwili są zresztą jeszcze zamknięte. Jest również kilka pytań medycznych o testy i częstotliwość ich wykonywania, a także o to, jakiego rodzaju mają być to testy – mówił Tomasz Salski.

Reklama

W ostatnich tygodniach głośno było o obniżkach pensji, które miały wprowadzić piłkarskie kluby w Polsce. Cięcia dotknęły także ŁKS. Klub podpisał stosowne aneksy ze sponsorami, a do tego nie może liczyć na przychód z dnia meczowego. W związku z tym pracownicy klubu musieli się liczyć z renegocjacją warunków.

– Część osób odniosła się do naszych propozycji ze zrozumieniem na czele z trenerami, Maćkiem Dąbrowskim, Arkiem Malarzem czy Maksem Rozwandowiczem. Część potrzebowała na to więcej czasu, natomiast na dzisiaj zostało czterech zawodników, z którymi dogrywamy szczegóły i mam nadzieję, że do końca tygodnia załatwimy tę sprawę. Podsumowując ten wątek – bardzo pozytywnie oceniam cały ten proces, bo spotkałem się z dużym zrozumieniem i wszyscy są świadomi tego, że jedziemy na jednym wózku. Dodam, że obniżki dotknęły wszystkich, w tym administrację, pracowników i trenerów Akademii – zdradził Salski.

Najbliższe dni będą dla ŁKS-u bardzo ważne. Mowa tu nie tylko o oficjalnej obniżce wynagrodzeń dla piłkarzy, ale także o możliwości powrotu do gry. Niebawem projekt wznowienia rozgrywek ma zostać przedstawiony w Ministerstwie Zdrowia.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama