T. Salski o obniżkach wynagrodzeń: „Do końca tygodnia załatwimy sprawę”

Tomasz Salski, prezes ŁKS-u

Reklama


Czas 2 min czytania

Na oficjalnej witrynie Łódzkiego Klubu Sportowego pojawiła się rozmowa z prezesem ŁKS-u – Tomaszem Salskim. Sternik beniaminka PKO Ekstraklasy odniósł się do kilku spraw, m.in. do obniżek wynagrodzeń, ewentualnego powrotu do ligowej rywalizacji czy rozbudowy obiektu przy al. Unii.

Prezes Salski przyznał, że w chwili obecnej cały czas wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Mowa głównie o poszczególnych rozwiązaniach dotyczących ewentualnego powrotu na boisko piłkarzy w PKO Ekstraklasie.

– Wszyscy chcemy znać odpowiedzi na pytania o to, co będzie jeśli ktoś z klubu zostanie zarażony. Na dziś – kwarantanna całej drużyny, czy to zostanie ograniczone tylko do osoby zarażonej? Co jeśli zostanie zarażona grupa młodzieżowców przy założeniu, że nie ma kwarantanny dla wszystkich osób w klubie, a przypominam, że jeśli dziś młodzieżowiec jest powołany do reprezentacji, klub w takim przypadku może przełożyć mecz. Takich pytań jest więcej. Chociażby o to, jak ograniczyć zagrożenie zarażenia się koronawirusem w przypadku meczów wyjazdowych, czyli gdy korzystamy z hoteli i restauracji, które w tej chwili są zresztą jeszcze zamknięte. Jest również kilka pytań medycznych o testy i częstotliwość ich wykonywania, a także o to, jakiego rodzaju mają być to testy – mówił Tomasz Salski.

Reklama

W ostatnich tygodniach głośno było o obniżkach pensji, które miały wprowadzić piłkarskie kluby w Polsce. Cięcia dotknęły także ŁKS. Klub podpisał stosowne aneksy ze sponsorami, a do tego nie może liczyć na przychód z dnia meczowego. W związku z tym pracownicy klubu musieli się liczyć z renegocjacją warunków.

– Część osób odniosła się do naszych propozycji ze zrozumieniem na czele z trenerami, Maćkiem Dąbrowskim, Arkiem Malarzem czy Maksem Rozwandowiczem. Część potrzebowała na to więcej czasu, natomiast na dzisiaj zostało czterech zawodników, z którymi dogrywamy szczegóły i mam nadzieję, że do końca tygodnia załatwimy tę sprawę. Podsumowując ten wątek – bardzo pozytywnie oceniam cały ten proces, bo spotkałem się z dużym zrozumieniem i wszyscy są świadomi tego, że jedziemy na jednym wózku. Dodam, że obniżki dotknęły wszystkich, w tym administrację, pracowników i trenerów Akademii – zdradził Salski.

Najbliższe dni będą dla ŁKS-u bardzo ważne. Mowa tu nie tylko o oficjalnej obniżce wynagrodzeń dla piłkarzy, ale także o możliwości powrotu do gry. Niebawem projekt wznowienia rozgrywek ma zostać przedstawiony w Ministerstwie Zdrowia.

Reklama
Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz