Reklama
Reklama
Reklama

Tak powstawał mural legendy Widzewa [WIDEO]

Czas < 1 min czytania
Tak powstawał mural legendy Widzewa [WIDEO]

Mural z wizerunkiem Włodzimierza Smolarka, legendy Widzewa/fot. Marcin Olczyk, Łódzki Sport

Tydzień temu odsłonięto mural poświęcony Włodzimierzowi Smolarkowi. Teraz można obejrzeć kulisy powstawania tego dzieła.
Reklama

Legenda Widzewa wyróżniona

Głównym bohaterem najnowszego widzewskiego muralu jest Włodzimierz Smolarek, jeden z najlepszych piłkarzy drużyny i jeden z jego najlepszych strzelców. Smolarek osiągał wielkie sukcesy z Widzewem, ale też z reprezentacją Polski, z którą 40 lat temu wywalczył trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Hiszpanii.

Dziesięć lat temu Smolarek zmarł. W okolicach stadionu jest jeszcze ulica jego imienia. To nie wszystko, bo na samym stadionie powstała loża im. Włodzimierza Smolarka, a do tego jego imię przyjął sektor C11.

Reklama

Skupmy się jednak na muralu. To dzieło duetu „Czay-Mury”, czyli Marka Greli i Marty Piróg. Wcześniej w innych miasta Polski powstały malowidła z wizerunkami Kazimierza Górskiego oraz Włodzimierza Lubańskiego, innych legend polskiej piłki.

Fundatorem murali jest firma STS, która jest też jednym ze sponsorów Widzewa i która opublikowała niedawno krótki filmik, przedstawiający kulisy powstawania muralu Włodzimierza Smolarka oraz oficjalnej uroczystości odsłonięcia.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Krótka piłka #2 – Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa

Reklama

Piłka nożna

muralWidzew ŁódźWłodzimierz Smolarek

Komentowanie zablokowane

Reklama